• Piektdiena, 2019. gada 22. marts
  • Vārda diena: Tamāra, Dziedra, Gabriels, Gabriela
  • Rīgā +4.9°C, ZR vējš 4.9m/s, 772mm Hg, 65%
LSM Bērnistaba

Gūtenmorgens un Vienciems

LTV filmas

Šis ir viens no pirmajiem Latvijas Televīzijas projektiem, sagaidot Valsts simtgadi, un tā galvenie mērķi ir veicināt jaunradi latviešu literatūrā un dramaturģijā, kā arī stiprināt nacionālo pašapziņu un dokumentēt dzīvi Latvijas novados. Filmas pamatā ir Māra Bērziņa stāsts, ko rakstnieks uzrakstīja pērnvasar, dzīvojot Valgalciemā un filmējoties Latvijas Televīzijas valsts simtgadei veltītajā projektā «Viens ciems. Visa Latvija». «Personāžs vārdā Gūtenmorgens dodas no valsts iestādes raudzīties kā cilvēki dzīvo laukos un pa ceļam viņš iesprūst Vienciemā. Un tālāk jau tur notiek dažādi notikumi, iepazīstas ar ciema iedzīvotājiem. LTV projektam «Viens ciems. Visa Latvija» tika izvēlētas trīs apdzīvotas vietas Latvijā, uz kurām pagājušajā vasarā devās trīs pašmāju rakstnieki. Māris Bērziņš dzīvoja Valgaciemā Kurzemē, Pauls Bankovskis – Apē Ziemeļvidzemē, bet Nora Ikstena – Slutišķos Latgalē. Rakstniekiem līdzi devās arī Latvijas Televīzijas filmēšanas komanda, kas dokumentēja ciema ikdienu un rakstnieku gaitas. Bet rakstnieku uzvedums bija radīt stāstu, iedvesmojoties no redzētā un sarunām ar vietējiem iedzīvotājiem. «Tur dzīvojot un raugoties uz to visu, man radās iztēlē notikumi un savi stāsti,« saka Māris Bērziņš. »Mēs tur bijām divas nedēļas un, protams, pa divām nedēļām tu nevari visus iepazīt precīzi. Tajā pašā laikā tik uzņemta dokumentālā filma, un es negribēju atkārtoties.» Rakstnieku stāsti pagājušā gada nogalē tika nodoti skatītāju vērtējumam. Ikviens tos varēja izlasīt un nobalsot par savu favorītu. Visvairāk balsis saņēma Māra Bērziņa stāsts «Vienciemā» par valsts ierēdni Gūtenmorgenu, tāpēc to nolemts ekranizēt. Režisore: Linda Olte Operators: Andris Priedītis Lomās: Andris Keišs, Arturs Skrastiņš, Valgalciema iedzīvotāji

Komentāri (10)

Inga Surgunte
Sirsnīgi, smieklīgi un talantīgi! Labprāt redzētu vēl dažas sērijas!
Gints Tomsons
Pilnīgākais mēsls.Man kauns par režisoru un operatoru.Man kauns ka šito rāda TV ar domu - veltīts Latvijas simtgadei.Esmu redzējis visādus štruntus , kur E.Pāvuls un V.Artmane filmējušies haltūrās mosfiļmā , bet šitais ir mēsls no visam pusēm , par ko ir kauns! kauns , ka nav paškritikas par savu sasodīti zemo līmenīti režisorei un co. ,un LTV , kas šo štruntu rāda.
Inese Ose
Jauka un patiesa filma,Keišs kā vienmēr lielisks !
Ināra Avotiņa
Filma ir vienkārši super! Paldies radošajai komandai par darbu un mūsu lieliskajiem aktieriem un ciema iedzīvotājiem par spēles prieku. Tiešām no sirds smējos par lielisko filmu.
Laima Akmentiņa
Jauka, laba, iederējās svētku dienā! Vēl tagad jāpasmaida :)
Anna Kuprijenko
Beidzot viens foršs ķinis! Caur smiekliem vīd daudzi lauku dzīves smagumi, bet bez gaušanās, vaimanāšanas, aplamāšanas. Filmā darbība notiek Vienciemā, Kurzemē, bet tikpat labi tas būtu varējis notikt arī manos Latgales laukos, un tā ir šīs filmas pievienotā vērtība - vispārinājums. Aktieriem - desmit ar plusu! Nu kā var nesmaidīt, kad hipijs Eds (J. Bartkevičs) atgriežas pie savas Mārītes (I. Burkovska)?!
Aivars Palma
Stulbums ne filma.Pēdējā laikā tikai tādus garadarbus LV uzņem.Izšķiests laiks(skatītajiem) un nauda.
Di Na
Lieliska filma, kas atspogulho patieso dziivi????
Zane Marcinkēviča
Ļoti garlaicīga filma :( kurā brīdī bija jāsmejās?
Sandra Kirkopa
Filma ir vienkārši-super!#!????????????

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

75 jautājumi Uldim Dumpim. Dokumentāla filma 1

LTV filmas

Dokumentālā filma. «Zilais lakatiņš»

LTV filmas

Svētceļojums Rīga - Aglona. «Ceļā»

LTV filmas