• Trešdiena, 2019. gada 21. augusts
  • Vārda diena: Linda, Janīna
  • Rīgā +17.1°C, - vējš 0m/s, 767mm Hg, 75%
LSM Bērnistaba

TIEŠRAIDE! Nacionālo Bruņoto spēku parāde no 11.novembra krastmalas

Īpašās pārraides

11.novembra krastmalā plkst.14:00 notiks Latvijas Republikas proklamēšanas 100.gadadienai veltīta Latvijas un tās sabiedroto bruņoto spēku, Iekšlietu ministrijas pakļautības iestāžu un Jaunsardzes vienību militārā parāde. Tā solās būt īpaši vērienīga un ar vairākiem pirmreizējiem notikumiem.

Parādē būs pārstāvētas visas Nacionālo bruņoto spēku regulāro spēku vienības, piedalīsies pārstāvji no katras Latvijā izvietotās NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas, Valsts robežsardzes, Valsts policijas, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta,  kā arī pirmo reizi būs pārstāvēts katrs Zemessardzes bataljons un Jaunsardzes pieci novadi.

Šogad plānots, ka militārajā parādē lidojumam labvēlīgos laika apstākļos piedalīsies vairāki gaisa kuģi, tostarp ASV «Black Hawk» helikopteri, Nacionālo bruņoto spēku Gaisa spēkus pārstāvēs helikopteri «Mi - 7», lidmašīna «An -2», kā arī  plānots, ka piedalīsies Valsts Robežsardzes helikopteri.

Militārās tehnikas parādē piedalīsies vairākas militārās tehnikas vienības, tostarp dažādu modeļu kaujas izlūkošanas kāpurķēžu bruņumašīnas «CVR(T)»,  Nacionālo bruņoto spēku M109A5Oe tipa pašgājējhaubiču sistēmas, kvadracikli «Polaris MRZR2», Spānijas bruņoto spēku tanki «Leopardo» un kājnieku kaujas mašīnas  «Pizarro», Kanādas bruņoto spēku vieglās kaujas bruņumašīnas «LAV» un citas. 

Par godu Latvijas simtgadei, pirmo reizi Rīgas pasažieru ostas piestātnēs notiks ievērojama Latvijas un sabiedroto valstu kuģu vizīte.  Plānots, ka Rīgas pasažieru ostas piestātnēs būs redzami 18 kuģi no 12 valstīm un NATO 1.pastāvīgās jūras pretmīnu grupas (SNMCMG1).

NBS parādi komandēs  Zemessardzes komandieris brigādes ģenerālis Ainārs Ozoliņš.

Latvijas Televīzijas skatītājiem militāro parādi komentēs NBS  Apvienotā štāba pārstāvis pulkvežleitnants Kaspars Pudāns.

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Baltijas ceļa stāsts. Latvija. Lietuva. Igaunija. Anne Veski

Īpašās pārraides
Anotācija

TIEŠRAIDE no Brīvības pieminekļa! Svinīgs notikums «Baltijas ceļam 30»

Īpašās pārraides