• Trešdiena, 2019. gada 22. maijs
  • Vārda diena: Emīlija
  • Rīgā +23.1°C, D vējš 2.2m/s, 756mm Hg, 60%
LSM Bērnistaba

TIEŠRAIDE! «Svinīgs muzikāls notikums «18.11.» pie Brīvības pieminekļa»

Koncerti

18.novembra pasākums pie Brīvības pieminekļa iecerēts kā stāsts par Brīvības pieminekli un tajā  redzamajām  skulptūrām un bareljefiem, kuri izkārtoti  Latvijas vēsturi un kultūru attēlojošās grupās emocionāli un saturiski augošā secībā. 

Tas būs multimediāls stāsts, katrā skulptūru grupā ietverto ideju izstāstot ar Latvijas dzejnieku un komponistu darbiem, veidojot informatīvi bagātu emocionālu vēstījumu par Latviju ar spēcīgām saknēm pagātnē un nepārprotamu tiekšanos nākotnē.

Iestudējuma ideja balstās Brīvības pieminekļa autora tēlnieka Kārļa Zāles vēlmē veidot pieminekli, kas būtu saprotams visiem visos laikos.

Brīvības pieminekļa koncepcija ir nepārprotama tiekšanās augšup – caur valsts pamatvērtībām un ideāliem uz brīvību un zvaigznēm. Pavisam 14 skulptūru un bareljefu grupas baltā travertīnā, sarkanā un pelēkā granītā. Pamata līmenī – latviešu strēlnieki, dziesmu svētki, darbs, ģimene, zinātne: augstāk – mītiskie tēli un tautas alkas: važu rāvēji, Lāčplēsis, Vaidelotis, Latvija.

Imants Ziedonis šo par tautas saziedotiem līdzekļiem celto pieminekli tā cēlumā un svētbījībā salīdzina ar Latvijas himnu, kas izteikta arhitektoniskā formā.

Svētku iestudējums iecerēts kā skaidrs un visiem uztverams stāsts par Brīvības pieminekli – Latvijas brīvības simbolu.

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Anotācija

Labdarības koncerts. «Vienoti par iespēju»

Koncerti

Lielā Mūzikas balva 2018

Koncerti