Tā ir izrāde, par kuru runājot, trūkst vārdu, jo arī pašā izrādē neizskan neviens pats vārds, tā sastāv tikai no kustības, lai gan režisors un horeogrāfs Sergejs Zemļanskis to iestudējis pēc Gogoļa lugas motīviem. Un tās ir Liepājas teātra “Precības”! 

Edīte Tišheizere par “Precībām” rakstījusi: “Nikolaja Gogoļa (1809—1852) rakstītajam vienmēr ir divas dabas — tāpat kā viņam pašam, krievu rakstniekam ar ukraiņu saknēm, dzīves izjūtu, maģisko reālismu un humora izjūtu. Viņš dzīvoja starp divām pasaulēm, un gandrīz visi viņa darbi kā tāda mājiņa uz vistas kājas balansē starp reālo un ireālo un bieži vien nenoturas uz robežas. Arī viņa komēdijas atrodas kaut kur starp smieklīgo un dramatisko, lai neteiktu — traģisko. Un režisors Sergejs Zemļanskis, kaut arī atsacījies no Gogoļa vārda, ir pārtulkojis kustību valodā šo divdabību stilistiski tīri un precīzi.”

Savukārt pie “Teātra.zip” ovālā galda ar Ojāru Rubeni runājas “Precību” galvenais pārītis. Tie ir Rolands Beķeris, kurš izrādē atveido neveiksmīgo precinieku Podkoļosinu, un viņa drauga, arī savedēja Kočkarjova lomas tēlotājs Gatis Maliks. Viņiem pievienosies kāds slepens viesis.

Raidījumu ciklu atbalsta Borisa un Ināras Teterevu fonds