• Otrdiena, 2019. gada 20. augusts
  • Vārda diena: Bernhards, Boriss, Rojs
  • Rīgā +17.8°C, - vējš 0m/s, 767mm Hg, 72%
LSM Bērnistaba

«Teātris. zip»: Nacionālā teātra izrāde «Žilbinoši!»

Teātris.zip

Latvijas Televīzijas raidījumu cikls «Teātris.zip» teatrālos sestdienu vakarus turpina ar Latvijas Nacionālā teātra izrādi – Pītera Kviltera traģikomēdijas «Žilbinoši!» iestudējumu LTV1 19. janvārī plkst. 21.20.

Vēl pirms pasaule iepazina par pasaulē sliktāko dziedātāju dēvēto Florensi Fosteri Dženkinsu Stīvena Frīra filmā ar lielisko Merilu Strīpu (2016), Latvijas Nacionālajā teātrī režisors Valdis Lūriņš iestudēja britu dramaturga Pītera Kviltera traģikomēdiju «Žilbinoši!» (2013) ar Daci Bonāti Florenses lomā.

Izrādes pirmajā cēlienā priekšplānā izvirzās jauna, nabadzīga pianista Kosma Makmūna (šai lomā Uldis Siliņš) tapšana par Florenses Fosteres  Dženkinsas pastāvīgo pavadītāju. Otrais cēliens galvenokārt veltīts viņas paradoksālajam panākumam – koncertam pilnībā izpārdotā Kārnegija zālē.

Izrāde joprojām tiek spēlēta. Kāda skatītāja par to teātra mājaslapā raksta: «Ja pirms tam smējāmies kā traki, klausoties Dženkinsas ierakstus, tad pēc izrādes jāsecina tāpat kā virtuozā Ulda Siliņa Kosmam Makmūnam – Florensu Fosteri Dženkinsu nevar nemīlēt. Un Dace Bonāte viņas komiski aizkustinošajā tēlā ir vienkārši lieliska, lai gan neizbēgami pa īstajām notīm trāpa biežāk nekā FFDž. Paldies par žilbinošu izrādi! »

Pirms izrādes raidījumā „Teātris.zip” ar Ojāru Rubeni sarunāsies iestudējuma režisors Valdis Lūriņš un galvenās lomas – par pasaulē sliktāko dziedātāju atzītās Florenses Fosteres Dženkinsas – atveidotāja aktrise Dace Bonāte.

Raidījumu ciklu atbalsta

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!