Pēc vairākām veiksmīgām īsfilmām (“Četri mielasti” (2012) un “Septiņas neveiklas seksa reizes” (2016)) Liene Linde piepilda savu sapni par lielo ekrānu un lielo filmu. Nopietnajā tēmā par radošas personības sevis meklējumiem ir svarīgi nezaudēt humora izjūtu. Galvenā varone ir trīsdesmitgadniece, kura vēlas būt laimīga gan attiecībās, gan darbā, taču viņai īsti nepietiek uzņēmības, lai atrisinātu savas dzīves galvenos jautājumus. 

Galveno lomu režisore jau scenārijā rakstījusi, domājot par aktrisi Ingu Tropu, ar kuru jau veiksmīgi sadarbojusies. Galvenajai varonei Martai ir trīs draudzenes – skaistules, kuras atveido Inga Siliņa, Baiba Broka un Iveta Pole. 

Filmas galvenais operators ir Dāvids Smiltiņš, māksliniece – Ieva Kauliņa, kostīmu māksliniece – Liene Dobrāja. 

Spēlfilma “Melnais samts” būs Latvijas un Lietuvas kopražojums. Saņemot balvu Tallinas “Black Night” festivālā, kurā kino industrijas sadaļā sacentās arī “gandrīz gatavas filmas”, žūrijas motivācijā rakstīts: “Apbalvojam šo filmu par to, ka tā bez tīksmināšanās aplūko mūsu visu eksistenciālo trauksmi un sniedz mierinājumu ar humora palīdzību.”

12+