• Ceturtdiena, 2020. gada 13. augusts
  • Vārda diena: Velga, Elvīra, Rēzija
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

Diskusija. 100g kultūras. Kā «pieradināt» pašmāju dizainu?

Diskusija. 100g kultūras

Komentāri (3)

Gita Morris Vāgenheima
Par Latvijas dizaina "pieradināšanu" visskaidrāk liecināja dizaineru un ap-dizaina ļaužu proporcija diskusijas viesu vidū. 1:3 vai, ieskaitot raidījuma vadītājus - 1:5! Kur bija visi tie raidījuma sākumā pieteiktie, visā pasaulē pieprasītie un apbalvotie latvju dizaineri? Vai tiešām videosižetā redzamo eleganto ķeblīti un "velozeķi" to dizaineri radīja tikai pateicoties ciešai sadarbībai ar kultūras, tautsaimniecības, mežsaimniecības un satiksmes ministrijām? - Būtu gribējies dzirdēt par skandināvu dizainu - vai tas ieņēma pasaules/ASV tirgu pateicoties savu valstu ministrijām? Kristīne Želve vairākkārt pieminēja zviedru IKEA veikalu. Man tas ir mīļš, jo veikalā ieejot pārņem vaniļas un kanēļa smarža un ir tāda mājīga un droša sajūta kā pie vecmāmiņas ciemojoties. Interesanti, vai IKEAs dizaineri šo ideju saskaņoja ar Zviedrijas kultūras un ekonomikas ministrijas dizaina referentiem?...
P.S.: par pašmāju dizaina kvalitāti, starp citu, liecina arī šīs studijas noformējums, kas
Miks Pētersons
Vai tad 4 vietējie krēsli studijā neatradās? Tika pieminēta Skandināvu dizaina veiksme ASV - 1960. gada ASV prezidentu debates un Hans Wegner krēsli.
inguralipsane
Prieks par vērtīgo diskusiju @100gkulturas un @D_Manifestacija par LV dizainu! Paldies par labajiem vārdiem par PAA vannām (no 35:00)! "Pieradināt" dizainu var, tikai to lietojot un respektējot.

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

100 g kultūras diskusija. Kā kultūrai izdzīvot vasaru? 1

Diskusija. 100g kultūras
Anotācija

«100g kultūras diskusija» par brīvību un privātumu Covid laikmetā

Diskusija. 100g kultūras

100 g kultūras diskusija. Dzīve pēc pandēmijas

Diskusija. 100g kultūras