• Otrdiena, 2021. gada 19. janvāris
  • Vārda diena: Alnis, Andulis
  • Rīgā apmācies, -7 °C, D vējš, 4,63m/s
LSM Bērnistaba

1:1 Gundars Rēders : Daļa Grībauskaite

1:1

Komentāri (19)

Andis Alksniņš
Grībauskaite vispār neprot improvizēt! Viss jāsagatavo iepriekš... nedrīkst neko uzdot, kas iepriekš nav saskaņots! Sajūta kā padomju laikos, kad visiem rādīja iestudētu teātri! Pat Putinam uzdod jautājumus, kas viņam nepatīk!
Andrejs Cīrulis
Gribu apliecināt cieņu Gundara Rēdera profesionalitātei.
Te parādījās Gribauskaites problēmas, ko viņai pašai nāksies risināt.
Ja ne tagad, tad vēlāk.
Everita Puče
Žurnālistam vajadzētu plašāku redzesloku uz lietām kopējā kontekstā. Šeit sanāca kā: kaķim neļāva darīt kā grib, tad viņš pēc tam iečurā čībās.
Juris Vaters
Man patika intervija. Prezidente bija skaidra un tiesha, bet zhurnalistam, manuprat, jasagavato atslegas vardi un jabut vieglakam, uzdodot jautajumus.Pairu kaudze un daudzas lpp nerod patikamu iespaidu.Tomer Reders ir daudz macijies un man patika.Neredzu neka slikta finala scenaa, vins bija apjucis,prezidente vinu drusku nolamaja, un vins padeva vinai draudzigu roku.tas bija labi, sirsnigi un izjusti. laba intervija un labi padarits darbs.
DzSimpson
Man savukārt patīk Jūsu komentārs. Uz fināla scēnu var paskatīties arī tā, ka Rēders apmulsumā par strostēšanu izlīgumam pastiepa roku kā atvainojoties. Tad intervija visādi bija ok.
Gita Morris Vāgenheima
Pāris ieteikumi raidījuma veidotājiem.
1) Saziņas valodai/valodām vajadzētu būt tādai/tādām, kurās intervētājam un viesim visvieglāk, visskaidrāk un vissaprotamāk izteikties. Šai intervijai vajadzēja notikt latviski un lietuviski [oficiālās ES valodās!], kas, starp citu, palīdzētu attaisnot Grībauskaites prasību pieturēties pie iepriekš sarunātiem jautājumiem - tulku ērtības labad un tikai! Igaunijas prezidenta pluss ir tekoša angļu valoda, kurā viņš spēj arī pajokot. Lietuvas prezidente ir rūpīgi sagatavojusi atbildes uz konkrētiem jautājumiem, bet improvizēt angliski acīmredzot nespēj, par ko liecināja nevēlēšanās atbildēt pat uz nevainīgu "human interest" jautājumu par basketbolistiem.
2) Sasveicināties, pieteikt viesi un atvadīties var sēžot pie sarunu galda; celties kājās un rokoties nav nepieciešams.
JanisPenka
Atcerējos Ingas Spriņģes interviju ar Igaunijas prezidentu. Viņš ar Gribauskaiti ir kā diena pret nakti. Ilvess ir atraktīvs un atvērts diskusijai par jebkuru tēmu. Gribauskaite ir vecās skolas pārstāve, dzelzs lēdijas tips. Taču dzelzs lēdiju laikmets ir pagājis. Prezidenti cenšas maksimāli tuvoties tautai, kā to, piem., dara Obama. Un man liekas pat Merkele nav tik dzelžaina, viņai ir humora izjūta (atceroties gadījumu, kad viņai uzlēja alus kausu).
Gita Morris Vāgenheima
Lietuvas prezidente kopā ar saviem padomniekiem, acīmredzot, nebija izpildījuši MĀJAS DARBU pirms intervijas Latvijas valsts televīzijā! Jautājumus par Maximas traģēdiju, viendzimuma partnerattiecību legalizēšanu un - uz vieglākas nots - par slavenajiem Lietuvas basketbolistiem - vajadzēja varēt iepriekš paredzēt. Starp citu, homofobiju Grībauskaite pieminēja pati, intervijas beigu daļā brīdinot, ka bēgļu kvotu uzspiešana ar varu Baltijā varētu izraisīt "internal problems, political problems, and even homophic problems." (...iekšējas, politiskas, un homofobiskas problēmas...) Diemžēl, tā arī neuzzinājām, ko viņa ar to bija domājusi.
120_70mmHg
Viņa vienkārši ir ļoti gudrs cilvēks, kas neuzskata par vajadzīgu visās niansēs skaidrot, ko var nozīmēt radikāli noskaņotu musulmaņu imigrantu pieplūdums. Tas, ka Rēders no Baltijas drošības momentā aizleca uz partnerattiecību regulējumu, jau ir cits jautājums.
Gita Morris Vāgenheima
Atvainojos - homophobic nevis homophic.
Kristīne Biezā
Kad un kur būs izlasāms Rēdera solītais skaidrojums?
Kristīne Biezā
http://www.lsm.lv/lv/raksts/arpus-etera/gundar s-reders-dazas-piezimes-par-interviju-ar-dalu- gribauskaiti.a130418/
Daina Bērziņa
Grībauskaite varēja iziet no situācijas ar kādu joku vai jautāt kāds ir nākošais jautājums,nevis rādīt tik dusmīgu seju.Manās acīs viņa ir kritusies.
ieva_w
Nu ko. LTV žurnālisti tikko atmaskoja Lietuvas prezidenti. Laiks nopietnākiem uzdevumiem.Pajautājiet Barakam Obamam, ko viņš domā par digitālās televīzijas krimināllietu, ceļu kvalitāti Latvijā un nosauc trīs izcilākos amerikāņu futbola spēlētājus.
DzSimpson
Lietuvas prezidentes intervija bija ļoti saturīga, twitter(ī) daži veltīgi šūmējas. Nav korekti, ka ir atstāti prezidentes neatbildētie jautājumi,- tā taču nav tiešraide. Tas var pat izraisīt diplomātiskas kolīzijas. Tā ir tikai un vienīgi žurnālistu kļūda, ka prezidentes administrācijai netika iepriekš pieteikti sabiedrību interesējoši temati par "Maximu" un iespējamu partnerattiecību reģistrāciju Lietuvā un, protams, nevar expromta veidā prasīt, lai prezidente atcerētos visu labāko Lietuvas basketbolistu uzvārdus. Jā, diemžēl nepareizi no Rēdera puses bija pirmajam stiept roku prezidentei atvadu sveicienam.
Iveta Sēbriņa
Es varbūt kļūdos, bet vai pirms šādām intervijām ar augsti stāvošām amatpersonām nav noteikums, ka nedrīkst montēt, kaut ko mainīt vai grozīt?
Girts Girts
Sasveicinoties/atsveicinoties pirmā roku sniedz augstākstāvoša amatpersona. Tāpat arī sievietei ir priekšroka, sniedzot roku sarunu partnerim.
Nedaudz savam runas stilam varētu uzmanību pievērst runājot ar augstu amatpersonu un tomēr būt korektam!

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

1:1 Gundars Rēders: Valdis Zatlers

1:1
Anotācija

1:1 Gundars Rēders: Valdis Zatlers 4

1:1

1:1. Gundars Rēders : Vaira Vīķe-Freiberga

1:1