• Svētdiena, 2018. gada 24. jūnijs
  • Vārda diena: Jānis
  • Rīgā +12.6°C, ZR vējš 0.9m/s, 757mm Hg, 80%
LSM Bērnistaba

Kultūršoks. Vai pieļaujami piketā, lietojot rupjus vārdus, apvainot konkrētu cilvēku?

Kultūršoks

Komentāri (3)

epiphen
10 eksperti tika piesaistīti, lai interpretētu vienu vienīgu vārdu vienā plakātā, kura nozīme ir labi zināma katram skolniekam? Cmon. Tiešām jāizliekas, ka tas ir kaut kāds nopietns drauds, mēģinājums aģitēt latviešus uz izvarošanu? Kad ziņu nav, tad acīmredzot atliek tikai tās izfantazēt. Plakāts muļķīgs un rupjš, bet protesti ir rupju muļķu iecienīta padarīšana, te nav nekā šokējoša. Partijas vadītāja atbilde telefonzvanā gan bija šokējoša.
Dzherijs
No vienas puses - varbūt. No otras puses, varbūt pat 10 ekspertu piesaistīšana nav par daudz, ja jau iesaistītajiem un likumsargiem tas ir licies normāli, pieņemami u.c. Gan kūdīšana uz kaut ko jebkurā līmenī, gan vispār politiskas partijas mēģinājums apklusināt sabiedrisku aktīvistu, nemaz nerunājot par izvēlēto ad hominem formu, reliģiskās izvēles aizskārumu utt, utjp. Tā robeža ir starp pieļaujamo un neaptveramo mūsdienās ir tik niecīga, ka varbūt tomēr labāk skatīties uz problēmām jau saknē, nevis ļaut tām nekontrolēti augt.
Andra Kaupe
Būt rupjam nav labi nekad. Diemžēl, kopš žurnālists Streips, kuru daudzi uzskata par pietiekami augsta līmeņa profesionāli, atļāvās publiski nosaukt ASV Prezidentu par ''oranžo mērkaķi'', ''maisam gals ir vaļā'' - atsaucoties uz šādu precedentu, katrs var atļauties, kādas vien rupjības ienāk prātā, un būs grūti viņam kaut ko pārmest.

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!