• Sestdiena, 2021. gada 31. jūlijs
  • Vārda diena: Ruta, Rūta, Sigita, Angelika
  • Rīgā mākoņains, +17 °C, DR vējš, 4m/s
LSM Bērnistaba

Personība. 100 g kultūras. Mārtiņš Klišāns

Personība. 100g kultūras

Mārtiņš Klišāns ir viens no tiem Emīla Dārziņa zēnu kora dziedātājiem, Jāņa Ērenštreita audzēkņiem, kuri kļuvuši par spilgtiem latviešu kordiriģentiem, 21. gadsimta Vispārējiem latviešu dziesmu svētku veidotājiem.

Mārtiņš atzīst, ka atbildība no iepriekšējo paaudžu diriģentiem nu ir gūlusies uz viņa paaudzes pleciem, un to jāprot iznest un nodot nākamajām paaudzēm.

2015. gadā viņš kopā ar režisoru Uģi Brikmani uzvarēja Latvijas valsts simtgades Vispārējo latviešu dziesmu svētku noslēguma koncerta koncepcijas konkursā.

Trīs gadi ir pagājuši intensīvā darbā. Mārtiņš ir pārliecināts, ka „galvenais koncertā ir muzikālais saturs. Tas nosaka garastāvokli, kādā klausītājs aiziet no koncerta. Ir jābūt tādam mūzikas saturam, kuru arī tad, ja nav naudas lieliem pasākumiem, var iet un dziedāt zaļā pļavā”.

Mārtiņš ir negulējis daudzas naktis, lai saprastu, kura dziesma katram virsdiriģentam piestāv vislabāk, jo katram  ir savs konteksts un vēsture.

Viņa darbības lauks ir plašs, jau divdesmit gadus Mārtiņš  ir  Rīgas Doma kora skolas zēnu kora diriģents. Viņš vada arī jaukto kori „Valmiera” un audzina jaunos diriģentus Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā. Kā vokālists Mārtiņš ir darbojies „Rīgas vokālajā grupā” un piedalījies vairākos baroka operu un oratoriju uzvedumos, kā solists uzstājies arī uz Vispārējo latviešu dziesmu svētku skatuves.

Mārtiņam ir trīs meitas un viens dēls, mājas Spārēs un Siguldā, bites un pļava, kuru jāpaspēj nopļaut kora mēģinājumu starplaikos.

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Anotācija

Personība. 100 g kultūras. Aurēlija Anužīte

Personība. 100g kultūras

Personība. 100 g kultūras. Mārtiņš Klišāns

Personība. 100g kultūras

Personība. 100 g kultūras. Egils Siliņš

Personība. 100g kultūras

Personība. 100 g kultūras. Lauris Dzelzītis

Personība. 100g kultūras
Anotācija

Personība. 100 g kultūras. Egils Siliņš

Personība. 100g kultūras