Tas brīdis ir klāt! No 13. janvāra, pavisam neilgu mirkli pēc pasaules pirmizrādes, LTV1 ēterā būs skatāmas ilgi gaidītā BBC seriāla “Šerloks” jaunākās, ceturtās sezonas sērijas. Seriāla fani visā pasaulē ar nepacietību ir gaidījuši iemīļotā seriāla turpinājumu. Kas būs nākamais Šerloka pretinieks? Kā veidosies slavenā detektīva un viņa uzticamā drauga savstarpējās attiecības, kad pasaulē nāks Mērijas un Vatsona bērns? Un kā būs mainījies pats Šerloks? Seriāla ceturtās sezonas sērijas LTV1 ēterā būs skatāmas piektdienās, pulksten 21:15.

“Viņš ir kļuvis mazliet atbildīgāks par savu rīcību. Taču es domāju, ka viņš saprot, ka tas ir ļoti lēns process, kurš sākās tajā brīdī, kad viņš satika Džonu (Vatsonu), kurš kā trūkstošais puzles gabaliņš papildināja Šerloka sarežģīto būtību. Šī draudzība un līdzdalība noziegumu risināšanā ir tas vienojošais cilvēciskais elements, kas Šerloku aizvien vairāk padara par cilvēcisku būtni. Taču līdz ar šo jauno rakstura šķautni viņš zaudē savas līdzšinējās īpašības – aukstasinīgumu, tiekšanos uz rezultātu, koncentrēšanos uz izšķirošo beigu spēli un gandarījumu, ieminot ienaidnieku dubļos. Tikai tādēļ, ka Šerloks ir lojāls kādam, kurš viņam svarīgs, viņa citkārt aso skatu aizmiglojusi paša cilvēcība,” savu atveidoto varoni intervijā žurnālam “Variety” raksturo galvenās lomas atveidotājs Benedikts Kamberbačs. 

Kā vēsta BBC, “Šerloka” pirmo sēriju, kas bija skatāma 1. janvārī, noskatījās vairāk nekā deviņi miljoni skatītāju, pārspējot pat Anglijas karalienes tradicionālās Ziemassvētku uzrunas reitingus!

“The Telegraph” žurnālists Bens Lorenss pēc pirmās sērijas noskatīšanās raksta: “Kamberbačs ir aktieris, kurš katrā ainā iegulda sevi tik pamatīgi, ka skatīties viņa tēlojumu ir aizraujoša pieredze un teju psiholoģisks izaicinājums.”

Pirmajā sērijā kāda noslēpumaina lieta saceļ kājās Skotlendjardu, taču Šerloku vairāk interesē šķietami nenozīmīgas detaļas. Vai brīvībā klīst kāds trakais, vai varbūt šis ir tikai kāda lielāka notikuma ievads... notikuma, kura sākums meklējams Mērijas Vatsones pagātnē?

Seriāla veidotāji sola, ka jaunākajās “Šerloka” sērijās būs gan smiekli, gan asaras, negaidīti satricinājumi, pārsteigumi un neparasti gadījumi. Jau vairākkārt šī sezona tikusi nodēvēta par seriāla noslēpumaināko sezonu.