Latvijas Televīzija un Latvijas Radio aicina piedalīties un iesaistīties sabiedrisko mediju forumā «Vairojot sabiedrisko labumu: Sabiedrisko mediju nākotne Baltijas jūras reģionā», kas notiks šī gada 26. un 27. aprīlī Rīgā.


“Forums nozīmīgs arī ar to, ka šis ir pirmais šāda veida pasākums, kurā pulcēsies teju visi nozīmīgākie sabiedrisko mediju pārstāvji no Baltijas un Ziemeļvalstīm, lai kopīgi diskutētu par izaicinājumiem sabiedrisko mediju jomā,” uzsver LTV kultūras, izklaides un bērnu satura redaktore Gunta Sloga.


Diskusiju laikā tiks meklēti risinājumi, kas ļautu pasargāt medijus no mēģinājumiem ietekmēt to finansiālo un politisko neatkarību un palīdzētu tiem piemēroties strauji mainīgajām auditorijas prasībām digitālajā laikmetā. Foruma mērķis ir arī salīdzināt atšķirīgo Baltijas jūras reģiona sabiedrisko mediju pieredzi mazākumtautībām atvēlētā satura nodrošināšanā un mediju paškontroles mehānismu uzlabošanā.


Viens no gaidītākajiem foruma viesiem būs Ole Molgārds (Ole Molgaard), kurš šobrīd ir Zviedrijas sabiedriskā radio valdes loceklis un mediju eksperts ar vairāk nekā 20 gadu pieredzi. Viņš labi pārzina ne tikai Zviedrijas, bet arī Dānijas mediju vidi, jo daudzus gadus ieņēmis vadošus amatus Dānijas sabiedriskajā medijā. Šobrīd viens no viņa interešu lokiem ir jauno multimediju platformu attīstība un mediju sadarbība kopīga digitālā satura ražošanā. Viņš atklās forumu ar runu, kurā iezīmēs šī brīža apdraudējumus sabiedriskajiem medijiem Ziemeļu un Baltijas jūras reģionā.


Tāpat foruma dalībniekus uzrunās pieredzējušais mediju profesionālis, Tallinas Universitātes vicerektors Andress Josārs (Andres Jõesaar) no Igaunijas. Viņš runās par šī brīža situāciju trīs Baltijas valstu sabiedriskajos medijos.


Diskusijās par mediju atbildību un profesionālo ētiku iesaistīsies reģiona ombudi no Igaunijas, Dānijas un Norvēģijas, savukārt ar pieredzi cīņā pret politiskās elites mēģinājumiem ietekmēt sabiedriskos medijus dalīsies bijušais Polijas sabiedriskā medija vadītājs Staņislavs Jerdžejevskis (Stanislaw Jedrzejewski).


Starptautiskajā forumā, ko kopīgi organizē Latvijas Televīzija, Latvijas Radio un Baltijas Mediju izcilības centrs, pulcēsies arī citi augsta līmeņa mediju profesionāļi, eksperti, mediju vadītāji un lēmumu pieņēmēji no Baltijas un Ziemeļvalstīm, lai kopīgi diskutētu par izaicinājumiem sabiedrisko mediju jomā.


Foruma pirmā diena, 26. aprīlis, ir veltīta diskusijām, savukārt 27. aprīlī paredzēti semināri mediju profesionāļiem, kuros savā pieredzē dalīsies virkne Ziemeļu un Baltijas valstu sabiedrisko raidorganizāciju žurnālistu. Šī būs praktiskā foruma sadaļa, kurā mediju pārstāvji stāstīs par saviem projektiem – ziņu, bērnu satura, jauniešu un kultūras formātu radīšanā.

Foruma norises vieta un laiks:


26. aprīlis, plkst.13.30 Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs, Palasta iela 4.


27.aprīlis plkst.10.00 Latvijas Televīzija, Zaķusalas krastmala 33, 3.stāvs.

Foruma darba valoda ir angļu.

Lūdzam informēt par dalību forumā (norādot, vai vēlaties apmeklēt vienu vai abas dienas) LTV kultūras, izklaides un bērnu satura redaktori Guntu Slogu: e-pastā gunta.sloga@ltv.lv.


Foruma rīkošanu atbalsta Ziemeļvalstu padomes birojs Rīgā un Dānijas Kultūras institūts.