• Otrdiena, 2021. gada 22. jūnijs
  • Vārda diena: Ludmila, Laimdots, Laimiņš
  • Rīgā skaidrs, +22 °C, A/DA vējš, 2m/s
LSM Bērnistaba

«Teātris.zip» piedāvā: Dailes teātra izrāde «Visas viņas grāmatas»

Teātris.zip

Latvijas Televīzijas raidījumu ciklā «Teātris.zip» 19. septembrī plkst. 21.15 LTV1 būs skatāma Dailes teātra izrāde «Visas viņas grāmatas».

Latvijas Televīzijas raidījumu ciklā «Teātris.zip» 19. septembrī plkst. 21.20 LTV1 būs skatāma Dailes teātra izrāde «Visas viņas grāmatas».

Viņš ir skolnieks no inteliģentas profesoru ģimenes. Viņa ir pieaugusi sieviete, daudz vecāka par viņu. Tā ir viņa pirmā mīlestība. Viņš lasa viņai priekšā grāmatas. Pēc dažiem mēnešiem viņa pēkšņi un noslēpumaini nozūd. Viņi atkal satiksies tikai pēc daudziem gadiem.

Keita Vinsleta par Hannas lomu filmā «Lasītājs», kas iedvesmojusi arī dramaturģi Justīni Kļavu, saņēma «Oskaru» (Stīvena Doldrija filma tapusi pēc vācu rakstnieka Bernharda Šlinka romāna «Priekšlasītājs», 1995). 

Esmeralda Ermale izrādē «Visas viņas grāmatas» nospēlē pēdējo gadu labāko lomu – viņas Hanna, bijusī nacistu koncentrācijas nometnes uzraudze, ir paradoksāls skarbuma un maiguma ieviesojums. Viņas kolēģis, tolaik, pirms pieciem gadiem, pavisam vēl jaunais Dainis Grūbe, par trauslā un uzticīgā Mihaēla lomu saņem Spēlmaņu nakts balvu.

Silvija Radzobe (satori.lv): «Abu aktieru darbs ir apbrīnas vērts – liekas pat neticami, ka mūsdienu teātrī, kur mūs nemitīgi izklaidē ar lielākām vai mazākām falsifikācijām, iespējams tik daudz dzīvu, patiesu jūtu.» 

Izrāde ir arī Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio balvas «Kilograms kultūras 2014» ieguvēja.

Raidījumā «Teātris.zip» pirms izrādes viesosies Dainis Grūbe un Esmeralda Ermale.

Izrādes veidotāji: 

Režisors - Dmitrijs Petrenko
Lomās - Dainis Grūbe, Esmeralda Ermale
Scenogrāfe un kostīmu māksliniece - Sintija Jēkabsone
Mūzikas autors - Reinis Ozoliņš

Raidījumu ciklu atbalsta

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!