• Sestdiena, 2020. gada 18. janvāris
  • Vārda diena: Antis, Antons, Antonijs
  • Rīgā +0.8°C, DA vējš 4m/s, 762mm Hg, 87%
LSM Bērnistaba

Ciklā «Teātris.zip» – Liepājas teātra izrāde «Piafa»

Teātris.zip

Latvijas Televīzijas raidījumu ciklā «Teātris.zip» 19. oktobrī plkst. 21.25 LTV1 būs iespēja noskatīties Liepājas teātra izrādi «Piafa».

Liepājas teātra izrādē «Piafa» tiek izsekots apbrīnojamās franču šansonu dziedātājas Edītes Piafas jeb La Môme Piaf (mazā zvirbulēna, kā viņu iesauca viņas talanta atklājējs Luijs Leplē) dzīves un karjeras ceļam, tiek attēlots gan viņas slavas uzplaukums, gan noriets, kā arī personiskās dzīves traģēdija. Izrāde tapa kā veltījums māksliniecei 2013.gadā, kad apritēja 50 gadi kopš viņas aiziešanas mūžībā.

Teātra kritiķe Undīne Adamaite par izrādi raksta: «Režisorei Laurai Grozai-Ķiberei, veidojot vēstījuma jēgu, ir bijis ļoti svarīgs Piafas biogrāfijas fakts, ka Edītes Gasjonas vienīgie skolotāji ir bijuši iela un meitu mājas sievietes, un sākumā viņas repertuārs bijis jāattīra no vulgāri frivolajām dziesmiņām, kas nederēja «smalko ļaužu» ausīm. Arī nonākusi saskarē ar sabiedrības krējumu, viņa iemācījās valkāt augstpapēžu kurpes vai uzlikt boa, bet nekad tā arī neiemācījās tās manieres, ko sauc par liekulību un manierīgumu. Manuprāt, šī līnija režisorei un aktrisei bijusi personīgi svarīga. Pie Piafas pašpuiciskās brīvības visi burtiski līp kā pie magnēta. Kā toreiz, tā tagad.» 

Pirms izrādes raidījuma «Teātris.zip» vadītājs Ojārs Rubenis sarunājas ar izrādes titullomas atveidotāju Agnesi Jēkabsoni un režisori Lauru Grozu-Ķiberi.

Izrāde saņēmusi sabiedrisko mediju balvu «Kilograms kultūras 2013», 2013./2014. sezonas «Spēlmaņu nakts» balvas kategorijās «Gada aktrise » – Agnese Jēkabsone un «Gada kustību māksliniece» – Liene Grava, kā arī bijusi nominēta vēl 4 kategorijās – «Gada lielās formas izrāde», «Gada režisors» – Laura Groza-Ķibere, «Gada scenogrāfs» – Mārtiņš Vilkārsis un «Gada gaismu vai video mākslinieks» – Mārtiņš Feldmanis.

Izrāde tikusi nominēta arī «Dienas Gada balvai kultūrā 2013», kuru saņēmusi aktrise Agnese Jēkabsone. Par Piafas lomas atveidojumu Agnese saņēmusi arī Liepājas «Kultūras balvu 2013».

Raidījumu ciklu atbalsta

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!