Tā ir izrāde, kas tapusi pēc latviešu Edgara Po jeb Jāņa Ezeriņa novelēm, un tāpēc tā arī saucas – «Ezeriņš». Izrāde, kas saņēmusi piecas «Spēlmaņu nakts» balvas, tostarp «Grand Prix», ir vairāku Ezeriņa noveļu spilgts un grotesks pārcēlums teātra valodā.

Nebaidoties no šausmu stāstu un klaunādes estētikas, izrādes veidotāji radījuši aizraujošu skatuves notikumu, kurā cilvēki sastopas ar pārdabisko. Kā raksta iestudējuma autori: «Neticamas satikšanās, neiespējama mīlestība, neparasti raksturi, negaidīta nāve – iespēju to piedzīvot koncentrētā laika nogrieznī, pašam paliekot pie skaidra prāta, dāvā tikai māksla. Šoreiz Nacionālajā teātrī.»

Normunds Naumanis: «NT pagrabā tiešām bailīgi būtu laist bērnus. Nešaubīgi – Seņkova & Co «Ezeriņš» ir spilgts formas darbs, maķenīt radniecīgs Boba Vilsona atsvešinātajam masku un aktieru – grotesko marionešu – teātrim. Paradoksāli, ka Elmāra Seņkova izrāde arī ir vienīgā Latvijā, kurā ieskanas šogad visai Eiropai būtiskā Pirmā pasaules kara tēma – nu gluži kā Vilsona izrādē «1914», kas ir «Brašā kareivja Šveika piedzīvojumu» interpretācija uz Prāgas Nacionālā teātra skatuves, – «Ezeriņa» un «1914» premjera notika vienā dienā!»

Valda Čakare (Kroders.lv): «Seņkova izrādē stāsts kļūst par viena, nereti slimīga, patoloģiska dvēseles stāvokļa atspulgu – no indivīda sarežģītības tiek paņemtas vien atsevišķas būtiskas iezīmes, kuras izsaka uzmācīgu domu, mokošu jūtu vai nenovēršamu likteni. Tā kā no aktieru uzvedības ir izsvītrotas detaļas, darbības personas zaudē savu individualitāti un kļūst stereotipiskas, karikatūrām līdzīgas, viņu kustības atgādina lelles stīvo gorīšanos, bet motoriskie pārskrējieni un palēcieni stāstu savienojuma epizodēs raisa asociācijas ar mehānismu, kas darbojas, neredzama spēka dzīts.»

Pirms izrādes Ojārs Rubenis sarunājas ar izrādes dramaturģiskā materiāla autori, dramaturģi Rasu Bugavičuti-Pēci un vienu no izrādes aktrisēm - Ditu Lūriņu. Viņiem pievienosies arī kāds noslēpumains viesis.

Režisors - Elmārs Seņkovs
Dramaturģe - Rasa Bugavičute
Scenogrāfs un kostīmu mākslinieks - Aigars Ozoliņš
Gaismu mākslinieks - Oskars Pauliņš
Muzikālais noformējums - Edgars Mākens
Grima māksliniece - Maija Gundare

Lomās: Ināra Slucka, Dita Lūriņa, Uldis Anže, Normunds Laizāns, Uldis Norenbergs, Jānis Skanis, Astrīda Kairiša.

«Teātris.zip» un LSM.lv piedāvā spēli "Teātra guru akadēmija", kurā aicināti piedalīties visi tie, kas kaut reizi spēruši kāju teātrī, uzskata sevi par teātra faniem vai entuziastiem. Jautājumi ir gan par izrādi «Ezeriņš», gan «Teātra.zip» raidījumu ierakstiem, aktieriem, režisoriem un kritiķu terminiem. 

Raidījumu ciklu atbalsta