• Svētdiena, 2018. gada 24. jūnijs
  • Vārda diena: Jānis
  • Rīgā +12.6°C, ZR vējš 0.9m/s, 757mm Hg, 80%
LSM Bērnistaba

V.I.P. Fināls!

V.I.P.

Komentāri (5)

Gita Morris Vāgenheima
Bet tautā tomēr ir iegājies cīruļa kājas nomīšanas variants. Iespējams tāpēc, ka, dziedot, "cīruli, cīruli" skan labāk nekā "zvirbuli, zvirbuli," plus cīrulis pats ir kā nekā dziedātājputns un pavasara ieskandinātājs, bet zvirbulis tikai tāds lēkātājs un čivinātājs. "Cīruļa un pūcītes" variantu dziedāju padomju laikos; mana mammīte - pirmajā brīvvalstī un vecmāmiņa - cara laikos. Un šodien jūtūbā var dzirdēt, kā bērnu ansamblītis atkal ir jauki iedziedājis stāstu par neaicināto pūcīti, kas cīruļa kāzās pašam līgavainim nomina kāju...
Ginta Zalcmane
Skatītājas sagatavotā papildiespēja par tautasdziesmu bija precīza un atbilstoša oriģinālajam pirmavotam - "Latvju dainās", ieskaitot dziesmas variantus, pūcīte nomina kāju tikai zvirbulim, bet ne cīrulim.
Gita Morris Vāgenheima
Jā, nu skatītājas jautājums Ērikai komandai bija āķīgs. Ja nezina, ka "žvīguris" vai "žīguris" ir zvirbulis, tad "tiesāšanās ar pūcīti" vedina domāt, ka tam vajadzētu būt cīrulim, kā pazīstamajā t. dz. "Cīruli, cīruli, kad ņemsi sievu..." Bet ĀĶIS, izrādās, ir tāds, ka šai tautas dziesmai ir vēl arī mazāk pazīstama versija par zvirbuli. Žēl, ka 2. jautājumā par Zaicevas - Volkovas atrašanos Zilupē vai Alūksnē, komanda nepaļāvās uz rūgto pieredzi ar jautājumu par Žanu Polu, ka acīmredzamais ne vienmēr ir ticamais.
Undīne Krūze
Jautājums bija par vecvārdu "žīgurs", kas ir zvirbulis. Savukārt tautasdziesmā "Zvirbuli, zvirbuli" , kurā zvirbulis uzlūdz pūcīti dancot, cīrulis pat neparādās.
Andra Muižniece
Skatītājas uzdotā jautājuma atbilde, kuram putnam pūcīte nomina kāju, bija nepareiza. Pūcīte nomina cīrulim kāju - tieši tā kā atbildēja komanda. Žēl, ka šis jautājums sašūpoja vīru pārliecību par sevi.

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

V.I.P. 18. jūnijs. Fināls

V.I.P.

V.I.P. 11. jūnijs

V.I.P.
Anotācija

V.I.P. 18. jūnijs

V.I.P.

V.I.P.

V.I.P.
Anotācija

V.I.P. 11. jūnijs

V.I.P.