• Svētdiena, 2021. gada 13. jūnijs
  • Vārda diena: Uva, Ainārs, Zigfrīds
  • Rīgā apmācies, +15 °C, Z/ZR vējš, 5m/s
LSM Bērnistaba

Aizliegtais paņēmiens. Operācija «Bio-eko». Dārgāk, bet vai labāk veselībai?

Aizliegtais paņēmiens

Bioloģiskie produkti – dārgāki, bet vai tiešām – labāki veselībai? Dodamies pie pārstrādātājiem, zemniekiem un uz zinātnisko laboratoriju. "Aizliegtais paņēmiens". Operācija "Bio-eko".

Komentāri (10)

Gundega Jēkabsone
Tradicionālā selekcija un Ģenētiski modificēti organismi nekādā gadījumā nav viens un tas pats. Aivar, lūgums iepazīties ar likumdošanu.
Guntis Laurins

Vairāk kā gadu veiktos pētījumus no starptautiskām veselības iestādēm pasniedz kā nepilnīgus, bet 1x nomērītie pāris produkti viņiem ļauj secināt, ka bio, eko produkti ne ar ko neatšķiras no konvencionālās produkcijas. Domai par vides piesārņojumu pat nepieskārās. Taisnības labad video par to pašu tēmu: https://youtu.be/uf9Gwta6Ves
Visu cieņu raidījuma noformētjiem, man patīk kā Jūs to darat:)
Gundega Jēkabsone
Taču saskaņā ar regulu, tieši vides piesārņojuma novēršana ir galvenais bioloģiskās lauksaimniecības uzdevums.
Laila Strumpmane

Žurnālists neprofesionāli nosliecas norādīt, ka BIO ir liels bizness, brīva niša, tikai dārgāka cena utt. Apšauba BIO sertifikātu utt.
BIO augļi un dārzeņi garšo neskaitāmi labāk kā parastie (gan LV tā pieejamība diemžēl ir minimāla).
Piensaimniece ļoti labi izskaidroja atšķirību, bez lišķošanas ko nozīmē bio. Ar pārliecību vai bez bet minēja par stingro kontroli utt.
Paldies Lailai Meijai par pozitīvu, mierīgu skaidrošanu :)
Aleksandrs Seredjuks
Labs raidījums!
Liek aizdomāties ka tiešām ne jau viss kas ir zaļā iepakojumā un rakstīts bio un eko ir super labs un veselīgs. Piemēram tas pats Tukuma ražojums Baltais eko. Reāli tā arī netika paskaidrots kāda tad ir atšķirība starp tiem produktiem vienīgais ko teica ka atved un ražo nošķirti. Manuprāt atšķiras tikai iepakojums un cena, pats priekšnieks taču teica ka tā ir biznesa niša kura vel nav aizņemta. Es uzskatu, ka nav iespējams ražot ekoloģiski lielos apmēros, tādēļ šā vai tā labāki būs tie produkti kas iegūti zemnieku saimniecībās un pie "omēm". Ja gribat ēst veselīgu pārtiku tad esiet draugos ar lauku cilvēkiem un zemniekiem!
Ilze Babra
Ok, Jums ir viedoklis. Bet, manuprāt, jādomā plašāk. Pesticīdi, lai arī neuzrādīsies Jūsu apēstajā Baltais Eko jogurtinjā, reāli nogalina VISIEM vitāli nepieciešamās bites!
Gundega Jēkabsone
Ģenētiski izveidots nav viens un tas pats kas ģenētiski modificēts, skumji ja tik ļoti un neprofesionāli sagroza faktus.
Aivars Cīrulis
Nū, selekcija un ĢMO ir principā viens un tas pats, atšķirība tāda, ka selekcija tikai prasa ilgāku laiku ;) Protams, viss ir atkarīgs, kāda tieši ģenētiskā modifikācija ir veikta ;) Bet nu ĢMO tiek tik rūpīgi testēti, ka no viņiem ES nevajag baidīties ;)
https://www.youtube.com/watch?v=JMPE5wlB3 Zk
Priezukalns
Jā, par šo nolaidību lielais "fui" žurnālistiem! Tomēr ir jāseko līdzi ko paši saka - selekcija un ģenētiskā modifikācija nav viens un tas pats...
Ilze Babra
Paldies par raidījumu- gaidīju to ar nepacietību. Skumdina, ka raidījuma vadītājs, škjiet, jūtas pierādījis, ka bio/eko tas pats vien ir, meklēdams (un, tiešām, neatrasdams!), kur piesieties! Pasterizēts produkts- nu un? Kāda tam ir darīšana ar bio/eko? Kāda tad ir izvēle- ne visiem ir tās omes laukos, no kurām dabūt piena produktus pa tiešo no tesmenja, tā teikt.

Viens, manuprāt, LJOTI svarīgs aspekts/arguments, ko neviens tā īsti pat nepieminēja, jo, var teikt, neskatās tālāk par to kartupeli, ko pats bāzīs sev mutē: ok, tie pesticīdi nebūs konkrētajā dārzenī, bet augsnē, dabā taču vinji paliks! Bio/eko ir filozofija, kas skatās uz pasauli plašāk, domā par tiem bērnu bērniem, kam mūsu atstātajā, gadu desmitiem pesicītu, fungicītu, insekticīdu, herbicīdu utt. apstrādātajā augsnē būs jāstāda savi kartupelji. Kā paši gan teicāt- kaut kur jau tas viss paliek! Nedomāju, ka ir korekti censties nomelnot entuziastus, kas cenšas pasauli kopumā padarīt labāku, vismaz dažos no gadījumiem.

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!