• Ceturtdiena, 2020. gada 13. augusts
  • Vārda diena: Velga, Elvīra, Rēzija
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

Kultūršoks: «Stambulas konvencijā redz Trojas zirgu. Kāpēc?»

Kultūršoks

Kopš pagājušā nedēļā Horvātija ratificēja Stambulas konvenciju pret vardarbību pret sievietēm, arī Latvijā ar jaunu spēku uzviļņojušas diskusijas par šo starptautisko dokumentu, sašķeļot sabiedrību atbalstītājos un pretiniekos. Viena puse pārmet, ka tās pretinieki grib attaisnot vardarbību ģimenē, otra puse piedēvē konvencijai slēptus mērķus mainīt Satversmi un ieviest viendzimuma laulības.

Attieksme pret Stambulas konvenciju sabiedrību sadalījusi pa vertikāli, neraugoties uz profesijām un reliģisko piederību. Tā divās nometnēs sašķēlusi psihologus, teologus, mācītājus, žurnālistus un aktierus

Emocionālā diskusijā ielūkojās arī raidījums „Kultūršoks”.

Komentāri (7)

Gita Morris Vāgenheima
Jā, un vēl kas par cilvēku savstarpējo vardarbību runājot. Vai Stambulas konvencijā ir runa arī par kariem, teroristu izlēcieniem, par nāvējošu ieroču pieejamību civilpersonām, par dziļo morālo un ētisko dilemmu orgānu pārstādes gadījumos? -
Gita Morris Vāgenheima
Paga, paga - ļaujiet saprast - ja mēs runājam par cilvēku savstarpējo vardarbību, tad kāpēc "vardarbība ģimenē" izceļama kā atsevišķa kategorija ar apakškategorijām "vardarbība pret sievieti" un "vardarbība pret bērnu" un "vardarbība pret sirmgalvi"? Pārfrazējot Ģertrūdi Steinu: vardarbība ir vardarbība ir vardarbība. Skatos grafikos un redzu, ka Latvijā 2017. gadā 563 vardarbības upuri ir bijušas sievietes, 24 - vīrieši. Ko tas nozīmē? Vai to, ka Latvijā 2017. gadā ir bijuši pavisam 587 vardarbības upuri VISPĀR vai tikai ģimenēs? Ārpus ģimenēm vardarbības gadījumi 2017. gadā netika konstatēti? Sieviešu gadījumā pie ģimenes vardarbības upurēm ir pieskaitītas arī kopdzīvotājas, skaitā 273, apmēram puse no visām sievietēm upurēm, no kurām 187 bijušas "sievas" (jādomā laulātās draudzenes) un 54 "mātes". Kas šeit ir mātes? Vai tikai tās, kuras cietušas no savu bērnu vardarbības vai arī tās, kuras cietušas no savu laulāto vai nelaulāto bērnu tēvu vardarbības vai kā? - - - Vissakarīgāk izteicās Saeimas deputāte Silvija Šimfa, atgādinot, ka būtu jāraizējas par vardarbību SABIEDRĪBĀ, ko veicina nabadzība, alkohols, narkotikas un pornogrāfija. UN LTV būtu jāpadomā par atsevišķu raidījumu, kas pievērstos racionālai, inteliģentai LIKUMU izskaidrošanai un analīzei. Kultūršoks jau vairāk ir domāts mākslai, kas pieder emociju pasaulei.
Aldis Novokšanovs
Kultūršoks - no kā Jūs iedvesmojāties savam ievadrullītim?! Tā mērķis ir nošokēt kultūru?
Aldis Novokšanovs
Sižetā neredzējām "“Galīgais slēdziens tieši tāds arī būs, ka pētnieki teica, ka konvenciju var pieņemt bez jebkādām bažām un ka tā nerada nekādus apdraudējums, riskus ne izpratnes ziņā. Savukārt citu ekspertu vai arī mans personiskai viedoklis bija tāds – ja nav īsti skaidrība tādos svarīgos likumdošanas jautājumos kā definējum, jēdzieni un to skaidrojumi, tad ir jānogaida,” norādīja diskusijas vadītāja, LZA pārstāve Raita Karnīte."
Iveta Broka
Ja jau SK neiet runa par LGBT pārstāvju tiešo labumu,tad,ko viņi tik ļoti par to satraucas?
Juta C.e.l.m.ā.r.e
Kas tie "viņi" tādi ir? Es pieļauju, ka runa ir par cilvēkiem, kas dzīvo Latvijā un "viņus", tāpat kā Jūs, uztrauc un ietekmē šeit notiekošais.
Iveta Broka
Ja raidījums piepina klāt interviju ar homoseksuālu sievieti,tad jau tomēr SK ir vajadzīga lūk LGBT!

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!