• Vārda diena: Anda, Andīna
  • Rīgā +6.0°C, D vējš 3.1m/s, 772mm Hg, 85%
LSM Bērnistaba

Pasaules čempionāts hokejā. Latvija - Zviedrija

Latvijai šovakar pasaules hokeja čempionātā ļoti svarīga spēle pret pašreizējo čempionvienību Zviedriju. Īstā drāmā Latvija tomēr zaudēja ar 4 pret 5, kaut parādīja raksturu. par šo spēli no Bratislavas vairāk ziņo Matīss Timofejevs

Lai saglabātu cerības iekļūt izslēgšanās mačos Latvijai zviedri  bija jāuzvar pamatlaikā. Sākums neizdevās 2 minūšu noraidījumu nopelnīja Batņa un zviedri izdevību garām nepalaida, jaunais Eliass Petersons panāca 1-0 Zviedrijas labā. Pēc tam Teodoram Bļugeram bija divas labas iespējas izlīdzināt rezultātu, tomēr nevienu neizdevās izmantot.

Otro periodu iesākām labāk. Nopelnījām skaitlisko vairākumu. To izspēlējām pienācīgi - no brāļa Riharda piespēles vārtus guva Roberts Bukarts un panāca 1-1. Zviedri gan ilgi neļāva Latvijai priecāties - spēlējot ļoti ātru hokeju Kempe atjaunoja vadību Zviedrijai 2-1.

Trešo trešdaļu iesākām vairākumā, savērpām skaistu virpuli un galu galā zviedri ripu ieraidīja savos vārtos, pēdējais no latviešiem ripu skāra Roberts Bukarts. Neizšķirts 2-2. Latviju tas cēla spārnos! Pēc Dārziņa un Riharda Bukarta saspēles kombināciju noslēdza Jānis Jaks.

Latvija vadībā ar 3-2.

Pēc tam gan neizturējām zviedru spiedienu. Landers un  Hernkvists guva divus vārtus pēc kārtas. Un acumirklī priekšā Zviedrija 4-3. Tas ne tuvu nebija viss - lieliski vakaru turpināja Roberts Bukarts - triecot ripu vārtos no gaisa viņš guva savus 3 vārtus spēlē un panāca 4-4.
Tā kā zviedri nesekmīgi izmantoja atkārtojumu par iespējamo aizmugures pārkāpumu Latvijai pienācās 2 minūšu vairākums, to gan nespējām izmantot un pēc tam zviedri ieraidīja ripu tukšos vārtos un svinēja uzvaru mačā ar 5-4.

Intervija - Lauris Dārziņš, Latvijas valstsvienības kapteinis
Intervija - Roberts Bukarts, Latvijas valstsvienības uzbrucējs

Pēc šī zaudējuma skaidrs, ka rītdienas mačs pret Norvēģiju Latvijai būs pēdējā spēle turnīrā. Matīss Timofejevs Normunds Pavlovskis no Bratislavas Slovākijā.