• Otrdiena, 2020. gada 25. februāris
  • Vārda diena: Alma, Annemarija
  • Rīgā -2.1°C, R vējš 1.8m/s, 750mm Hg, 88%
LSM Bērnistaba

Pasaules čempionāts hokejā. Studija. 11.diena. Tiešraide

Pasaules čempionāts hokejā

Latvijai šodien gaidāma smaga spēle pret Zviedriju un citādi nemaz nevar būt, zviedri ļoti veiksmīgi pēdējos gados spēlē pasaules čempionātos. Abas komandas savā starpā jau tikušās daudzreiz, kopējā bilance ir par labu zviedriem, bet dažkārt lielisks sniegums padevies arī mūsējiem. Pirms spēles par līdzšinējām spēlēm pret Zviedriju, prognozes pirms šīs cīņas, intervijas ar spēlētājiem un treneriem, tāpat ekspertu viedokļi.

Komentāri (1)

Harijs Mencis
Par hokeju caur humora prizmu.

Brīvprātīgais Mareks – kurš ir lasījis ‘’Šveiku’’, zina, ka B.M., lai netiktu pļēgurots un taisītas citas ’’ziepes’’ aiz gara laika, tika iecelts par 91. pulka vēsturnieku. Tā kā nekādu īpašu notikumu piefrontes nometnē nebija, B.M. sāka rakstīt nākotnes vēsturi, kurā, piemēram, Šveiks dodas īpašā kaujas uzdevumā, aizdedzina Petrogradu un saņem gūstā caru.

Ir 2012. gada 15. maijs.
Spēlē starp mūsu dzimtenes un ziemeļu zildzeltenkarogotās karaļvalsts hokeja izlasēm pēc otrās trešdaļas rezultāts ir 0:0. Mūsu spēlētāju ģērbtuvē ienāk partijas ģenerālsekretāre Saulvedīte Bumbierniece, un saka kvēlu runu:
‘’Baltijas jūra ir plaša..., bet kur atkāpties mums nav kur...! Jūs, puiši, esat mūsu gods, prāts, spēks un sirdsapziņa...! Visas pasaules skatieni ir pievērsti jums. Jūs esat tēvijas pēdējā cerība!’’
Hokejisti ceļas kājās, kā indiāņu kaujas cirvjus ņem rokās hokeja nūjas un sāk ceļu uz laukuma pusi. Bumbiernieces acīs ir asaras un pār viņas lūpām skaistā alta balsī laužas dziesmas vārdi:
‘’Tā būs pēdējā kauja,
Kas ar uzvaru nāks...’’
Izejot no ģērbtuves, ģenerālsekretāre uz pieres noskūpsta katru spēlētāju – lai Dievs jums stāv klāt!
Spēles pēdējā trešdaļā uz mūsu vārtiem kā orkāna viļņi veļas zildzelteno uzbrukumi. Bet mūsu vārtu vīrs Masalnieks veic brīnumus.
Sākas spēles pēdējā minūte. Mūsu jauniņais Mikiņš Indrāns pārtver ripu savā zonā no skandināva kājstarpes un traucas uz pretinieka vārtu pusi. Trīs kroņiem rotātais vārtsargs gandrīz līdz laukuma vidum ir izslidojis no vārtiem. Pretinieka aizsargi un uzbrucēji gan ir paspējuši atgriezties un paspējuši izveidot nepārvaramu valni. Bet mūsu Mikiņš ar nūjas lāpstiņu paspēj ‘’pacelt’’ ripu tuvu vertikālajai trajektorijai, tikai mazliet neaizsniedzoties līdz halles griestiem, tā slaidā lokā sāk piezemēties un pāris centimetru zem vārtu pārliktņa piezemējas aiz vārtu līnijas.... 1:0 mūsu labā!
Uz mirkli milzīgajā arēnā iestājas kapa klusums, dzeltenajos fanu kreklos ģērbtie ir pamiruši...
Līdz spēles beigām palikušas 24 sekundes. Spēlētāji dzeltenajos kreklos pēc iemetiena laukuma centrā metas uzbrukumā mūsu vārtiem. Šķiet, ka uz laukuma ir nevis viena, bet vesels ducis ripu, kas kā artilērijas šāviņi lido uz mūsu vārtiem.
Masalnieks ir atvairījis ložu krusu, bet kritienā guļ uz ledus. Trešās trešdaļas pēdējās minūtes piecdesmit astotā sekunde... Ripu uztver goliāta auguma skandināvs un ar sātanisku spēku met pa mūsu vārtiem..., tie ir tukši, tā taisnā trajektorijā lido tajos... Bet šajā mirklī, spēles pēdējā sekundē, kā no zemes izaug mūsu aizsarga, AIZSARGA ar lielo burtu Duļevska stāvs... Melnā lode ķer viņu kakla neaizsargātajā daļā... uz ledus izšļācas asins strūkla... Šajā mirklī kā uzvaras fanfara skan spēles beigu sirēna, bet mūsu AIZSARGS uz ledus saļimst miris...
Tribīnēs nedaudzie mūsu fani, valsts galvas vadībā sāk dziedāt valsts himnu, neskatoties uz mainīto spēles mainīto scenāriju... Mūsu valsts vadītājs dodas uz ledus, no sava pleca noņem zilbalto lentu ar augstākās šķiras Triju Zvaigžņu Ordeni un ar to apjož Mikiņa Indrāna plecu...
Mūsu līdzjutēji ar sarkanbaltsarkano karogu pārklāj kritušā varoņa Duļevska augumu un no arēnas nes uz pilsētas krastmalu.
Ir piestājis mūsu kara flotes flagmaņkuģis, kas KRITUŠO VARONI nesīs pāri Baltijas jūras dzīlēm uz Tēvzemi...
Ir pusnakts stunda, bet Rīgā un visā Latvijā sāk skanēt torņos baznīcu zvani...
Nākamajā rītā flotes flagmaņkuģis piestāj Daugavas krastmalā. Šķirsts, pārklāts ar valsts karogu, cilvēku simttūkstošu pavadīts tiek nests uz Brāļu kapiem un guldīts svētītajā dzimtenes smiltājā...
Ar Valsts prezidenta Rīkojumu Nr.3, izņēmuma kārtā tiek atjaunota Lāčplēša Kara Ordeņa darbība, ar kuru tiek apbalvoti visi ledus kaujas lauka cīnītāji...


*Šis darbs radīts 4 dienas pirms minētās spēles.

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Kanāda - Somija. Spēles momenti

Pasaules čempionāts hokejā

Somijas izlase saņem čempionu kausu

Pasaules čempionāts hokejā

Kanādietim Markam Stounam pasniedz čempionāta MVP balvu

Pasaules čempionāts hokejā

Kanāda - Somija 1:3

Pasaules čempionāts hokejā

Kanāda - Somija 1:2

Pasaules čempionāts hokejā