Mafijas lokā ir arī Dmitrijs, un viņam tuvu stāvošie cilvēki ir saistīti ar narkotiku tirdzniecību, kas kļuva iespējama pēc straujām pārmaiņām 1990. gadu Krievijā- laikā, kad bagātie kļuva par miljonāriem, vienkāršie cilvēki kļuva par neticami turīgiem, bet kādreizējie oligarhi vēl vairāk nostiprināja savas politisko līderu pozīcijas par spīti noziegumiem, ko pastrādājuši. Aleksa draudzene Rebeka atklāj, ka Alekss daudz ko no viņas slēpj. Drīz vien Rebeka nokļūst bruņota uzbrukuma krustugunīs, kura laikā zaudē abu nedzimušo bērnu.

Seriāls ir veidots pēc ebreju izcelsmes žurnālista un pētnieka Mišas Glenija grāmatas motīviem. Glenijs sevišķu vērību karjeras laikā pievērsis Austrumeiropas un postpadomju valstu vēsturei, demokrātijai, organizētajai noziedzībai, korupcijai.

Britu seriāla galveno varoni atveido jaunais daudzsološais britu aktieris Džeimss Nortons, citās lomās piedalās daudzi Krievijā un Baltijas valstīs pazīstami aktieri, tostarp Aleksejs Serebrjakovs, kurš piedalījies latviešu režisora daugavpilieša- režisora Jevgēņija Paškeviča- «Oskaram» izvirzītajā kinofilmā «Golfa straume zem leduskalna», bet 2014. gadā spoži nospēlēja galveno lomu Andreja Zvjaginceva drāmā «Leviatāns».

1.sērija

Aleksis apmeklē izsoļu namu kopā ar partneri Rebeku. Tikmēr kriminālā autoritāte Vadims mēģinājumos pārvest narkotiku kravu no Mumbajas pēc sprādziena tiek smagi ievainots. Tā ir bijusi pasūtījuma slepkavība. Neviens nezina, kurš to paveicis. Tikmēr Aleksis uzzina, ka viņa paša investīciju uzņēmumam ir saikne ar nelegāliem naudas darījumiem. Izrādās, tam ir saistība ar viņa tēva brāli Borisu. Boriss rīko viesības ar saviem krievu kriminālajiem «draugiem». Viesību laikā skaidroties ierodas Aleksis. Negaidīti viens no ielūgtajiem nogalina Borisu. Aleksis izglābjas un pagūst brīdināt tēvu un māti, ka briesmās ir visa ģimene.

2. sērija

Kairā nolaupa Ludmilu. Semjons Mumbajā tiekas ar Diliju Mahmudu, lai pārspētu savu biznesa sāncensi Beniju. Aleksis uzzina, kas bija viņa tēvs Krievijā. Semjons lūdz Aleksa palīdzību biznesa lietā Prāgā. Atgriežoties Londonā, Aleksi sagaida nepatīkams pārsteigums.

McMafia. Lielbritānija, 2018.

Rež: Hoseins Amini.

Lomās: Džeimss Nortons, Džuljeta Railensa, Aleksejs Serebrjakovs un citi.

16+