• Otrdiena, 2020. gada 7. jūlijs
  • Vārda diena: Maruta, Alda
  • Rīgā +13.6°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

Kultūršoks: «Vai Dailes teātrī ir iestājusies mākslinieciskā krīze?»

Kultūršoks

Vai Dailes teātrī 100. sezonā iestājusies mākslinieciskā krīze – šādu jautājumu vedina uzdot gan aktieru publiskie izteikumi par repertuāra izvēli, gan arī kritiķu bažas par to, ka teātris vairs nenodarbojoties ar māksliniecisko jaunradi un kalpojot peļņai.

Komentāri (4)

Gita Morris Vāgenheima
Un cita vidū - "kalpošana peļņai" neizslēdz ne jaunradi, ne kvalitāti! Mulsina, lai atbilstoši raidījuma nosaukumam neteiktu šokē, tas, ka kritiķi šūmējas par saimnieciskiem jautājumiem, kas atstājami teātru vadības (menedžmenta) ziņā.
Gita Morris Vāgenheima
LV teātra kritiķiem, kuri "bažījas par to, ka teātris vairs nenodarbojoties ar māksliniecisko jaunradi un kalpojot peļņai," vēlos smalkjūtīgi atgādināt, ka Dailes teātris ir VALSTS KAPITĀLSABIEDRĪBA, kas pakļauta attiecīgiem likumiem; proti, 1) valsts kapitālsabiedrības visas kapitāla daļas vai balsstiesīgās akcijas pieder valstij; un 2) kapitālsabiedrības mērķi ir saistīti ar tās FINANŠU darbības stāvokli (tai skaitā rentabilitāti, kapitāla struktūru, apgrozījumu, dividendēm un PEĻŅU)! - - - Teātra kritiķu uzdevums ir vērtēt izrāžu MĀKSLINIECISKO kvalitāti. Un - ideālā gadījumā - mākslinieciski augstvērtīgiem jābūt gan "eksperimentāli intelektuāliem" gabaliem, gan komēdijām, gan farsiem un mūzikliem.
Jānis Laiks
Likumsakarīgas beigas un jo ātrāk, jo labāk.
AnnaGrosby

Esmu ievērojusi, ka Dailes teātra mākslinieciskais vadītājs Dž. Dž. Džilindžers intervijās ļoti bieži redzams aktīvi smēķējot, arī šī vakara intervijā par Dailes teātra repertuāra problēmām.
Džilindžera kungs smēķēšanu kadrā pieņēmis par savu stila pazīmi, taču mūsdienu pasaulē šāda līmeņa cilvēki ļoti piedomā pie rīcības vai paradumiem, ko popularizē.
Vai tiešām televīzijas žurnālisti nevar palūgt pārtraukt smēķēšanu intervijas laikā? Tas ļoti nepiestāv sabiedriskajai televīzijai un lieku reizi nevajadzīgi popularizē šo kaitīgo ieradumu.


Cieņā,
Anna.

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!