Kā iekārtot savu hokeja laukumu? 3. solis – apmales

Materiāla izvēle

Galvenajai laukuma sastāvdaļai ļoti svarīgi izvēlēties izgturīgu materiālu. Vispiemērotākie materiāli ir koks un plastmasa. Pārējais jau atkarīgs no tā, kas atrodams Jūsu šķūnītī.

Varat izmantot arī metālu, ja tas Jums ir pieejamāks. Pats svarīgākais piedomāt vai materiāls spēs izturēt ripas triecienus.

Šeit vēl viena ideja kā izveidot apmales no PVC caurulēm http://www.instructables.com/id/Make-a-cheap-backyard-ice-skating-rink/

Vienmērīgi lielas apmales

Vienmērīgi lielas apmales esam pieraduši redzēt hokeja laukumiem televīzijas ekrānos. Šādas apmales, protams ir ērtas, ripa reti atstās laukumu. Starptautiski pieņemtais apmaļu augstums ir 1,2 metri. Šeit gan atkal varat būt radoši - daudzviet pilnīgi pietiek ar 30 cm augstu apmali, lai ripa nepazustu sniegā. Jāņem vērā arī materiālu pieejamība un apjoms.

https://www.youtube.com/watch?v=yHrYsDTnv_s

Kanādas tipa apmales

Bieži vien veidojot apmales ir jārēķinās ar ierobežotu materiālu daudzumu. Tieši tāpēc hokeja dzimtenē Kanādā ir radies piegājiens ar nevienmērīgi augstām apmalēm.

Hokeja dzimtenē cilvēki bieži ierīko hokeja laukumus kuriem vien aiz vārtiem ir augsta apmale, bet sānos apmales ir zemas. Šādā veidā ietaupīsiet ļoti daudz materiāla.

Veidojot šādas apmales jāsāk ar lielajām apmalēm aiz vārtiem. Kad tās gatavas no tām virzieties uz laukuma vidu.

http://youtu.be/8elSWP1kYn

Apmaļu stiprinājumi

Uzstādot apmales jāpadomā vai tās būs stacionāras, vai noņemamas. Ja laukumam atvēlētajā vietā tas var atrasties visu gadu, tad droši varat apmales stiprināt tā, ka tās nav viegli atdalāmas no stiprinājumiem.

Savukārt, ja citos gadalaikos laukuma atrašanās vietā paredzētas cita veida aktivitātes, tad stiprinājumi jāveido tādi, lai apmales būtu ērti atdalāmas no tiem.