• Trešdiena, 2020. gada 29. janvāris
  • Vārda diena: Valērijs, Aivars
  • Rīgā +1.8°C, DA vējš 0.9m/s, 747mm Hg, 87%
LSM Bērnistaba

Tieša runa: «Kā tikt pie mazas, efektīvas valsts pārvaldes?»

Tieša runa

Par daudz ierēdņu, par daudz valsts iestāžu. Jau gadiem Latvijā tiek runāts par to, ka nepieciešama maza valsts pārvalde. Beidzot ir plāns, kā to realizēt, bet - vai viss būs tik vienkārši? 

Dalībnieki:

Jānis Citskovskis

Valsts kancelejas direktors

Valērijs Stūris

Valsts kontroles Politiku plānošanas projektu un analīzes procesu vadītājs

Ieva Jaunzeme

Ekonomikas ministrijas administrācijas vadītāja

Andris Grafs

Baltijas korporatīvās pārvaldības institūta Latvijā vadītājs

Dita Rietuma

Nacionālā Kino centra vadītāja

Artuss Kaimiņš

Saeimas deputāts (KPV LV)

Komentāri (3)

Gints Leoke Leoks
Ja Artuss butu bagats - visi klausitos vinu ... kautkada neciena no televizjas puses , visapar respekta nav .. kauns .. cilveks kas velas ko mainit - gruti Artussam but kopa ar cilvekiem kas ir pret tautas intresem.. - i vaditajs ari ir saistits ar oligarhiem
Gints Leoke Leoks
reformas cilveku kas pa runa par 6 % - vins nav vajadzigs ja neko nedara.. naudu slauc - kartejais ierednis ..
JanisLaiks
Vai kāds tic, ka valsts pārvalde grib samazināties? Tās taču ir ērces, piezīdušās tā, ka nenoplēst, ka noraut var tikai bez galvas!
Ja Krieviņš pamatoti runāja par daudziem tūkstošiem, kas jāatlaiž, tad Citskovskis ar saviem fiktīvajiem 2% gadā skan nožēlojami. Par funkciju dublēšanos, apvienošanu, kontroli tiek runāts jau vismaz kopš krīzes! Vai kas mainījies? Kad un ar kuru ministriju sāks? Līdz 2019. vēl pētīs? Laiks ritēs, nekas nemainīsies, viņi tikai runās, plānos un solīs. Kā VK atzina, šī nav nekāda reforma!
Paskatieties uz šīm ņirdzīgajām sejām, visgudrajiem smaidiņiem – tie ir profesionāļi, nekur viņi neies, tikai rotēs! Ar diviem ir nācies saskarties, Dievs, pasargi no šīs aprobežotības!
Jaunzeme – ierēdne vissliktākajā šī vārda nozīmē, nāca no Labklājības, 10 garus gadus muļļāja Konkurences Padomi, līdz pārvērta šīs iestādes darbu par farsu, burtu kalpību un absurda teātri, iznīcināja jebkādu iespēju pat iepīkstēties par tirgus kropļošanu, slepenu karteļu esamību, utt., - valstī nekā tāda, jaunzemesprāt, nebija un būt nevarēja. Savu nelietīgo lomu nospēlējusi, garlaikoti aizrotēja atpakaļ uz Labklājību kā Dižā Speciāliste. EM administrācija arī tika izveidota tikai viņas dēļ, līdzīgi kā Godmanei. Nožēlojami!
Citskovskis nespēja ieviest saprātīgu taupību PMLP, - elektroniskai dzīvesvietas deklarēšanai nokopēja Adrešu reģistra datubāzi pie sevis (nelietderīga funkciju dublēšana un resursu šķiešana), tikai nejēdza to izmantot: neapmācīti darbinieki vienkāršus datus nespēja sameklēt ne Zemesgrāmatā, ne Adrešu reģistrā, ne savā kopijā, tā vietā sūtīja uz 5 !!! lapām 3 personu (arī Citskovska) parakstītu atteikumu deklarēt dzīvesvietu ar formulējumu “adrese neeksistē”, lai gan atteikums tika sūtīts tieši uz to adresi, kura, viņuprāt, neeksistē! Cik aprobežotam jābūt, lai kaut ko tādu paveiktu? Veselu mēnesi pēc tam mācījās elementāru datu atlases pieprasījumu uzrakstīt un datus sinhronizēt! Stulbeņu bari klīst pa šīm iestādēm, domāt nespējīgu slaistu bari! Kurš privātais tādus pretī ņems? Viņi taču elementārus darbus paveikt nespēj!

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!