• Piektdiena, 2021. gada 18. jūnijs
  • Vārda diena: Madis, Alberts
  • Rīgā skaidrs, +24 °C, D/DA vējš, 3m/s
LSM Bērnistaba

Atslēgas: „Latvijas valsts simtgades svinības. Ko tieši mēs svinam?”

Atslēgas

Dokumentālā raidījumu cikla Atslēgas. Gadsimta vēstures atradumi 49. sērija LTV1 ēterā – 20. decembrī pulksten 21.15. Sērijas tēma: Latvijas valsts simtgades svinības. Ko tieši mēs svinam? Kādu Latviju? Kādas valsts vērtības? Un ko no šīm svinībām paņemsim līdzi nākamajām simtgadēm?

Atslēgas stāsta par Latvijas valsts simts gadu vēstures nozīmīgākajiem notikumiem. Valsts apaļā dzimšanas diena, bez šaubām, arī ir šāds notikums. Taču, atšķirībā no citiem, ko varam novērtēt ar laika distanci, šim mums nekādas atpakaļskata distances nav. Simtgades svētkos vēl stāvam ar abām kājām un sirdi iekšā. Galu galā, arī pašas Atslēgas ir daļa no šiem svētkiem – oficiāls simtgades projekts.

Tāpēc šodienas klātesamības efektu izmantosim, lai mēģinātu noķert to sajūtu, kā top vēsture, un kā mēs, Latvijas tauta, to uztveram. Atslēgas izcels dažus svinību notikumus, kas tautā raisījuši īpaši saasinātu reakciju, un mēģinās tajos starp ķildām un protestiem saskatīt lielo simtgades svinību devīzi «Es esmu Latvija». Devīzi, kas rotājusi gan Dziesmusvētkus, gan rokas zāģi, gan Latgales kongresu, gan biezpiena sieriņu. Jo, patiesi, mēs taču visi un katrs atsevišķi esam Latvija.

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Atslēgas. Gadsimta vēstures atradumi

Atslēgas
Anotācija

Atslēgas: «Latvijas iestāšanās Eiropas Savienībā un NATO»

Atslēgas

Atslēgas. Padomju Latvijas industriālais milzis RAF

Atslēgas