• Ceturtdiena, 2020. gada 1. oktobris
  • Vārda diena: Lāsma, Zanda, Zandis
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

Daudz laimes, jubilār!

Daudz laimes, jubilār!

Viktors Lapčenoks dzimis 1947. gada 16. janvārī. Daudziem zināms, ka savulaik viņš nesapņoja kļūt par dziedātāju,-  viņa mērķis bija sports, Fizkultūras institūts un trenera darbs. Taču dzīve pagriezās citādi. Viktors gan atzīst, ka sports ir garants viņa veselībai un arī stājai, kas uz skatuves ir ļoti nozīmīgi faktori. Arī šodien - viņa sportiski dzīvespriecīgais stils un vieglā, sirsnīgā komunikācija liecina, ka viņa gars ir daudzkārt jaunāks par skaitli, kas minēts mākslinieka pasē.

Daudzi teiktu, ka Viktors Lapčenoks dzimis laimes krekliņā, jo tieši viņš (kopā ar Noru Bumbieri) ir pirmais daudzu,joprojām populāro R. Paula dziesmu izpildītājs un ne viena vien klausītāja sirdī par tādu tiek uzskatīts joprojām. Tieši ar Viktoru, Noru, ar grupu «Modo» sākās R. Paula zelta laikmets ne tikai Latvijā, bet arī Padomju Savienībā un aiz tās robežām. Viktors atceras, ka pirms koncertēšanas ārzemēs, mūziķiem bijis obligāts pienākums uzstāties padomju brālīgajās republikās. Uz ārzemēm tikt gribējies, tāpēc nācies Padomju Savienību ar koncertiem izbraukāt krustu šķērsu.

Lapčenoka lielāko panākumu laiks ir 1971.—1977. gads, dziedot duetā ar Noru Bumbieri. Izpildot Raimonda Paula dziesmas, Viktors divreiz uzvarējis «Mikrofona dziesmu aptaujā»: 1971. gadā ar dziesmu «Teic, kur zeme tā» (kopā ar Bumbieri, Ojāru Grīnbergu un Margaritu Vilcāni) un 1976. gadā ar dziesmu «Tava balss» («Mēmā dziesma», kopā ar Noru Bumbieri). Vēlāk Lapčenoka sadarbība ar R. Paulu turpinās, viņš piedalījies daudzos R. Paula  projektos un koncertos, muzicējot kopā ar Latvijas spožākajiem mūziķiem.

Daudzus aizgājušo gadu videomateriālus gan no koncertiem, gan intervijām un dažādiem pasākumiem glabā Latvijas Televīzijas bagātais arhīvs.

Raidījums «Daudz laimes, jubilār!» V. Lapčenoka dzimšanas dienas nedēļā aicina ielūkoties arhīvu klāstā un tikties ar iemīļoto mākslinieku V. Lapčenoku svētdien, 21. janvārī.

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

«Daudz laimes, jubilār!» Ivars Kalniņš 2

Daudz laimes, jubilār!

Daudz laimes, jubilār! Aktieris Andris Bērziņš 2

Daudz laimes, jubilār!
Anotācija

«Daudz laimes, jubilār!» Juris Bartkevičs

Daudz laimes, jubilār!
Anotācija

«Daudz laimes, jubilār!» Ivars Kalniņš

Daudz laimes, jubilār!

«Daudz laimes, jubilār!» Normunds Rutulis 1

Daudz laimes, jubilār!