• Sestdiena, 2020. gada 29. februāris
  • Vārda diena:
  • Rīgā +2.7°C, DA vējš 3.1m/s, 752mm Hg, 82%
LSM Bērnistaba

TV PIRMIZRĀDE! Dokumentālu filmu cikls. «Divdesmitā gadsimta leģendas: līderi»

Filmas LTV7

Dokumentāli stāsti astoņu sēriju ietvaros ļaus skatītājam iegremdēties pasaules nozīmīgāko personību dzīvesstāstos. Viena no cikla intriģējošākajām niansēm – katrā sērijā eksperti analizēs četru personību devumu un idejas un spriedīs, kurš ir pelnījis būt leģendāru personību finālā. 

Katrā sērijā notiek skatītāju balsojums, kur no septiņām kategorijām (līderi, pētnieki, zinātnieki, skatuves mākslinieki, aktīvisti, sportisti, mākslinieki un rakstnieki) tiks izvirzīts, viņuprāt, nozīmīgākais 20. gadsimta personāžs. Cikla pēdējā (astotajā) sērijā notiks fināls, kur eksperti izvirzīs pasaules leģendārāko personību. 20. gadsimts iezīmē strauju progresa lēcienu pasaules vēsturē, veidojot un formējot jaunus sabiedrības vaibstus, piedzīvojot postošas pārmaiņas militāro konfliktu ēnā, zinātnisko progresu, ceļojumus kosmosā, pārmaiņas cilvēktiesību un sieviešu tiesību jomās, u.c. Šie ir stāsti par leģendārām personībām, kuru darbs ir mainījis dzīves miljoniem cilvēku.

1. sērija. Līderi

Pirmā sērija tiks veltīta pasaules līderiem, iezīmējot to, kā līderība ir mainījusies gadsimta gaitā, sevišķi izceļot to, kā jauninājumi un mūsdienīgs skatījums mainīja izpratni par runas brīvību, demokrātiju. Eksperti diskutēs par Vinstonu Čērčilu, Frenklinu Delano Rūzeveltu, Mārgaretu Tečeri un Nelsonu Mandelu.

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!