• Svētdiena, 2020. gada 23. februāris
  • Vārda diena: Haralds, Almants
  • Rīgā +4.9°C, DR vējš 7.2m/s, 743mm Hg, 78%
LSM Bērnistaba

«Diskusija. 100g kultūras». Kā vērtēt skandalozo traci ap Putinam līdzīgo lelli?

Diskusija. 100g kultūras

Kamēr Krievijā tiek uzstādīts piemineklis ar Putinu kā Romas imperatoru, pie mums pagājušās nedēļas beigās aizsākusies, turpinās ažiotāža ap izstādi – akciju “Disidents”, kuras ekspozīcija ar krustā sisto Krievijas prezidenta līdzinieku šobrīd ir novākta, taču izstādes autori to vēlas atjaunot, gan pozicionējot kā biznesmeni, kas piesists naudas krustā. Krievijas vēstniecība iesniegusi notu Ārlietu ministrijā, māksliniekiem tiek izteikti draudi, bet aizkaitinātie krievvalodīgie pieteikuši protesta gājienu. Vai notikušais ir jaunu mākslinieku drosmes izpausme, neapdomība vai apzināta reklāmas kampaņa? Par izteikšanās brīvību un atbildību, sabiedrības reakciju, kā arī drošību un Krievijas ietekmi gan ar māksliniekiem, gan sabiedrības ekspertiem diskutēs Kristīne Želve un Gustavs Terzens 100g kultūras studijā.

Komentāri (2)

Anita Uzulniece
Vajadzēja attīstīt tēmu, kas nedaudz ieskanējās raidījumā - Putins kā Kristus, kas par mums cietis, miris un augšāmcēlies?! Baidos, ka autors tomēr kaut ko sajaucis, un provokācija iznākusi apšaubāma...
Gundega Repše
Nākas pilnībā piekrist Stendzeniekam - šerminoši, ka mākslinieks pats jau sen laidies lapās, taisnojoties ar kaut kādiem itāļiem. Raidījumā pietrūka versiju par darba vēsti. Manuprāt, prasta provokācija un Putina kā Kristus - glābēja iesēdināšana publikas apziņā. Kas un kam tiek zaimots? Tieši otrādi - tiek slavināts! Naglu dzinēji - latvju bāleliņi. nenopietni, nemākslinieciski, toties tipiski jaunajām kara tehnoloģijām. Notekcaurules un čekas māja te tikai lec pakaļ, nesaprotpot šīs akcijas tik būtisko vietu, laiku un tizlumu.

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Diskusija. 100g kultūras. Kādi ir LGBT Eiropraida mērķi un ietekme uz sabiedrību? 42

Diskusija. 100g kultūras
Anotācija

«Diskusija. 100g kultūras». Kādi ir LGBT Eiropraida mērķi un ietekme uz sabiedrību? 3

Diskusija. 100g kultūras
Anotācija

«Diskusija. 100g kultūras». Vai jaunie satiksmes noteikumi mazinās kašķus uz ceļa? 1

Diskusija. 100g kultūras

Diskusija. 100g kultūras. Kāpēc Latvijas sabiedrība noraida bēgļus? 2

Diskusija. 100g kultūras