Zemessargi pilda ne tikai militārus uzdevumus, bet arī veic visai sabiedrībai svarīgus uzdevumus, piemēram, sniedz atbalstu pazudušu cilvēku meklēšanā, iznīcina sprādzienbīstamus priekšmetus, piedalās glābšanas darbos, dzēš ugunsgrēkus, novērš plūdu radītās sekas.

Militārā parāde sāksies Hercoga Jēkaba laukumā ar valsts augstāko amatpersonu uzrunām. Parādi komandēs Zemessardzes komandieris brigādes ģenerālis Egils Leščinskis, un tā būs vērienīgākā Zemessardzei veltītā parāde kopš Zemessardzes dibināšanas. Parādē piedalīsies aptuveni 1500 karavīru un zemessargu no visām četrām Zemessardzes brigādēm – 1. Rīgas brigādes, 2. Vidzemes brigādes, 3. Latgales brigādes un 4. Kurzemes brigādes, kā arī karavīri un zemessargi no Nacionālo bruņoto spēku Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes 3. bataljona, Gaisa spēkiem un Militārās policijas. Atbalstu sniegs Nacionālo bruņoto spēku Štāba bataljona un Nodrošinājuma pavēlniecības karavīri. Kaimiņvalstis pārstāvēs viesi no Lietuvas brīvprātīgās militārās organizācijas KASP («Krašto apsaugos savanorių pajėgos») un Igaunijas Zemessardzes jeb brīvprātīgās Aizsardzības līgas «Kaitseliit».

Parādē piedalīsies aptuveni 100 militārās tehnikas vienības, kas tiek izmantotas dažādu uzdevumu veikšanai. Muzikālo noformējumu nodrošinās Zemessardzes orķestris, Nacionālo bruņoto spēku Štāba orķestris un Jūras spēku orķestris.