• Trešdiena, 2020. gada 27. maijs
  • Vārda diena: Loreta, Dzidra, Gunita, Dzidris
  • Rīgā +20.3°C, Z vējš 0.9m/s, 768mm Hg, 26%
LSM Bērnistaba

Ciklā «Teātris.zip» – Daugavpils teātra izrāde «Purva bridējs (-i)»

Teātris.zip

Latvijas Televīzijas raidījumu ciklā «Teātris.zip» 21. septembrī plkst. 21.25 LTV1 būs iespēja noskatīties Daugavpils teātra izrādi «Purva bridējs (i)».

Daugavpils teātra izrādes nosaukumā «Purva bridējs (-i)» iekodēts, ka hrestomātiskās Rūdolfa Blaumaņa noveles «Purva bridējs» centrālais tēls, kurš apmaldījies savos akačos, nav tikai muižas zirgu puisis Edgars. Arī Kristīne, viņas māte – vešeriene, pat Akmentiņš ir savu kaislību atkarīgie.

Lai izstāstītu Latvijā vispārzināmo stāstu par Edgara un Kristīnes attiecībām, kurās «žogam, ko prāts uzcēlis, jūtas kāpj pāri», teātris nav izvēlējies paša Blaumaņa lugu «Ugunī», ko autors rakstījis, balstoties uz savu noveli. Jaunā dramaturģe Agnese Rutkēviča radījusi jaunu lugu, kur varoņus neierobežo simtgadīgi stereotipi.

Izrāde pirms pāris gadiem tika nominēta šādās «Spēlmaņu nakts» kategorijās: «Gada mazās formas izrāde», «Gada jaunie skatuves mākslinieki» (Zanda Mankopa par Kristīnes lomu) un "Gada sasniegums oriģināldramaturģijā” (Agnese Rutkēviča).

Pirms izrādes pie raidījuma «Teātris.zip» vadītāja Ojāra Rubeņa viesosies Kristīnes lomas atveidotāja Zanda Mankopa, kura par šo lomu saņēma «Spēlmaņu nakts» balvu, un Kristīne Veinšteina, kura spēlē Kristīnes māti.

Pārējās lomās: Alberts Vecmanis, Egils Viļumovs, Līga Ivanova, Inese Ivulāne-Mežale, Māris Korsiets, Mihails Abramovs, Jeļizaveta Petrova, Māris Boka, Miroslavs Blakunovs, Raimonds Paegle, Jevgeņijs Mihailovs. Izrādes režisors Juris Jonelis.

Teātra kritiķe Edīte Tišheizere par šo izrādi raksta: «Šis ir ļoti neparasts Edgars, bez mačo uzstājības vai plaisas pāri dvēselei. Edgars ir talantīgs cilvēks, kas dzīvo, ļaudamies mirkļa iegribām, jo viss, kas apkārt, viņam ir pārlieku viegli sasniedzams un iegūstams. Izņemot Kristīni. (..) Kristīni savaldīt un iejādīt nav iespējams. Aizskarta viņa sacērtas un skrien prom, zirgastei plīvojot. Un, gods kam gods, dramaturģe un režisors ir atraduši šai Kristīnei citu izeju – neiekrist ne ugunī, ne dūņās. Kristīne, Vešeriene, Edgars, Akmentiņš – tie visi ir cilvēki no mūsu dienām. Un Blaumanis ir viens no viņiem.»

Raidījumu ciklu atbalsta

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!