• Sestdiena, 2020. gada 15. augusts
  • Vārda diena: Dzelde, Zenta, Zelda
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

Diskusija. 100g kultūras. Vai mākslas un mākslinieka brīvībai pastāv robežas?

Diskusija. 100g kultūras

Komentāri (6)

Madara Liepiņa
Var jau bļaut, ka zīmētāji paši vainīgi un rietumnieciskā domāšana mūs novedīs pie nelaba gala.
Bet varbūt tomēr ir vērts atcerēties, ka reliģija ir kas viens, bet satīrisks darbs (romāns, komentārs, šajā gadījumā karikatūra) kas pavisam cits? Šīs karikatūras netika veidotas ar mērķi apsmiet vai ņirgāties par ticīgajiem un viņu reliģiju, bet gan lai norādītu uz absurdām, paradoksālām situācijām, publiskām personām un viedokļiem sabiedrībā. Konkrēti šajā gadījumā - Francijas sabiedrībā, kas, nenoliedzami, tomēr ir rietumnieciska valsts, neskatoties uz lielo imigrantu skaitu. Nedaudz atgādina situāciju pie mums pašiem - dažs labs nelatvietis, šeit gan grib dzīvot ar visām tiesībām, bet valsts valodu vai tradīcijas un likumus ievērot ne pa kam negrib...
Un diskusija, rietumnieciska vai nē, tomēr ir nevis par to, vai zīmēt Muhamedu ir labi vai slikti, bet vai par zīmējumu ir tiesības kādu nošaut. Vai ir?
Uldis Mākulis
PALDIES par raidījumu. Ļoti interesanta un rosinoša diskusija.
Alma Ilga Eglīte
Raidījumā gaidīju, ka kāds vismaz runās par islāma kultūras vēsturi. Musulmaņu mošejās nav neviena svēto tēla. Viņu svētnīcas iekārtotas citādā noformējumā. Ja kāds attēlo vizuāli svēto tēlus, tad tas aizskar visu musulmaņu jūtas. Ne tikai teroristu...
Domāju, ka rietumnieku plātīšanās par vārda brīvību šajā gadījumā ir izglītības jautājums...
Sanita Esmu
Ja jūs tiešām esat ''kultūras diskusija'', tad pierādiet to - gribētu redzēt raidījumu, kurā būtu apspriesti profesora Noama Čomska vēstījumi globālajam ciemam cita starpā, proti, ASV agresijas kritika un aicinājumi ASV tiesāt starptautiskajā kara tribunālā par neskaitāmajiem noziegumiem pret cilvēci.

Otrs, vēl mazliet alternatīvāks piedāvājums https://www.youtube.com/watch?v=yESX48AaWts kā pasauli maina UBUNTU globālā sabiedrība, un kā tas saistās ar visas cilvēces mošanos no žurku skrējiena un sistēmiskās verdzības, kuru darbina noziedzīgas banksteru sistēmas, kas izstrādātas kopš Šumeras laikiem.
Sanita Esmu
Piekrītu augšminētajam komentāram, un vēlos vēl papildināt, ka ltv arvien vairāk jūtami kļūst par ''rietumnieku propagandas'' ruporu, un uz to arī ir vērsts viss ltv sabiedriskais pasūtījums. Pirms kāda laika uzdevu jautājumu, kāpēc netiek diskutēts par globāliem jautājumiem, tādiem kā Wikileaks atspoguļoto un citām aktualitātēm, ka sen jau vajadzēja nonākt arī līdz manu vecvecāku prātiem, bet diemžēl, tā kā internetu viņi nelieto, tas līdz viņiem nenonāk, un viņu viedokli veido precīzi tiražētā vienveidīgā sabiedrisko mēdiju sižetlīnija :( Ko darīt? Mostamies, beidzot un saņemamies nebaidīties atspoguļoti informāciju visā tās daudzveidībā, lai katrs pats spriež par to, kam ticēt un kam pieslieties. Un vispār, kāpēc šis ir praktiski vienīgais diskusiju formāts visās televīzijās kopā? Kas notiek Latvijā?
Rita Kasa
Labdien! Noklausoties sižetu, kas tika raidīts raidījuma sākumā man jāsaka, ka visi aptaujātie mākslinieki runā, pamatojoties uz rietumniecisku izpratni par reliģiskām vērtībām, un iespējams neeksistējošām vai arī ļoti stereotipiskām un aprobežotām zināšanām par islamu. Līdz ar to viņu sniegtā situācijas analīze labākajā gadījumā ir vienpusēja. Diskusijas rosināšanai būtu bijis vērtīgi papūlēties sižētā iekļaut arī tādu kultūras pārstāvju komentārus, kuru zināšanas par islamu ir vismaz pamatīgas vai arī, kuri paši pieder pie šīs reliģijas. Tas objektīvāk atspoguļoti diskusijai pieteikās problemātikas komplicētību. Diemžēl izveidotais ievadsižets bija pliekana spēle vienos vārtos.

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

100 g kultūras diskusija. Kā kultūrai izdzīvot vasaru? 1

Diskusija. 100g kultūras
Anotācija

«100g kultūras diskusija» par brīvību un privātumu Covid laikmetā

Diskusija. 100g kultūras

100 g kultūras diskusija. Dzīve pēc pandēmijas

Diskusija. 100g kultūras