• Ceturtdiena, 2020. gada 9. aprīlis
  • Vārda diena: Valērija, Žubīte, Alla
  • Rīgā +7.2°C, DR vējš 1.8m/s, 759mm Hg, 59%
LSM Bērnistaba

Kultūršoks: «Vai Herbertu Cukuru pārapbedīs Rīgas Brāļu kapos?»

Kultūršoks

Pierādījumu trūkuma dēļ Ģenerālprokuratūra izbeigusi krimināllietu par pretrunīgi vērtētā Herberta Cukura līdzdalību civiliedzīvotāju slepkavībās Otrā Pasaules kara laikā. Ģimene uzskata, ka vairs nav nekādu šķēršļu pārapbedīt Cukura mirstīgās atliekas Rīgas Brāļu kapos. Vai kādreizējam Viktora Arāja komandas dalībniekam ir tiesības atdusēties Brāļu kapos?

Komentāri (6)

Gatis Kalniņš
Tikai jautājums: vai pieaicinātais vēsturnieks Kaspars Zellis ir tas pats, kuru savulaik notiesāja par Latvijas pilsonības tirdzniecību? https://www.delfi.lv/news/national/criminal/p ilsonibas-tirgosanas-lieta-apsudzeto-liek-apci etinat.d?id=18198736
Gita Morris Vāgenheima
Anotācijas pirmais teikums arī ir maldinošs - ĢP izbeidza krimināllietu nevis par Cukura LĪDZDALĪBU masu slepkavībās vispār, bet konkrēti par viņa piedalīšanos ŠAUŠANĀ, kam (13 gadu laikā) nebija iespējams rast pierādījumus! Saskaņā ar LV Krimināllikuma 20. un 21. pantiem Par Līdzdalību [noziegumā] Organizētā Grupā - nozieguma sastāvs un attiecīgi kriminālATBILDĪBA joprojām ir spēkā.
Gita Morris Vāgenheima
LV Krimināllikums 20. pants: LĪDZDALĪBA. (1) Par līdzdalību uzskatāma apzināta darbība vai bezdarbība, ar kuru persona (līdzdalībnieks) kopīgi ar citu personu (izdarītāju) piedalījusies tīša noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, bet pati nav bijusi tā tiešā izdarītāja. Noziedzīga nodarījuma līdzdalībnieki ir organizētāji, uzkūdītāji, atbalstītāji. (4) Par atbalstītāju uzskatāma persona, kas apzināti veicinājusi noziedzīga nodarījuma izdarīšanu, dodot padomus, norādījumus, līdzekļus vai novēršot šķēršļus tā izdarīšanai... (5) Līdzdalībnieks noziedzīgos nodarījumos saucams pie atbildības saskaņā ar to pašu šā likuma pantu, kas paredz izdarītāja atbildību. - - - - - - - - - - - - LV ĢP sevišķi svarīgu lietu izmeklētājs 13 gadus ilgās izmeklēšanas rezultātu neizskaidroja līdz galam, radot maldīgu iespaidu, it kā Cukurs nu būtu atrasts par 100% nevainīgu masu slepkavībās. Tikai tāpēc, ka nebija iespējams pierādīt viņa TIEŠU LĪDZDALĪBU noziedzīga nodarījuma izdarīšanā jeb mierīgo iedzīvotāju ŠAUŠANĀ, neanulē viņa kriminālatbildību kā līdzdalībniekam. Pat Cukura meita intervijā atzina, ka viņas tēvs, kapteinis "bijis (tikai) atbildīgs par ieročiem un transportu." Diemžēl, saskaņā ar 20. un 21. panta [Organizēta grupa] otro paragrāfu "Atbildība par nozieguma izdarīšanu organizētā grupā personai iestājas šajā likumā paredzētajos gadījumos par grupas izveidošanu un vadīšanu, piedalīšanos smaga vai sevišķi smaga nozieguma sagatavošanā vai noziedzīga nodarījuma izdarīšanā neatkarīgi no personas lomas kopīgi izdarītajā nodarījumā." - - -
Jānis Vasiļevskis
Raitim Vītolam. Cik ilgi dzīvosiet padomju laikos iepotētā Cukura - žīdu šāvēja mīta iespaidā? Ja LR Prokuratūra pēc ilgas un gan jau arī pietiekami rūpīgas izmeklēšanas NAV KONSTATĒJUSI nevienu pierādījumu tam, ka H. Cukurs personīgi būtu piedalījies šaušanas akcijās, kāpēc turpiniet TIRAŽĒT MELUS???
Jānis Adijāns
"Vai kādreizējam Viktora Arāja komandas dalībniekam ir tiesības atdusēties Brāļu kapos?"
Jā, kādreizējam izcilajam latviešu lidotājam ir tiešibas atdusēties Brāļu kapos
Raitis Vītols
Lai arī kāds lidotājs bijis, vēlāk, tūlīt pēc kara sākuma pieteicās Arāja šāvēju komandā un piedalījās personīgi masu slepkavībās. Protams, kad pēdējie dzīvi palikušie liecinieki jau ir nomiruši un nav varējuši personīgi ierasties uz liecību sniegšanu prokuratūrā, tad nav pierādījumu. Vai Latvijas prokuratūra ir apbraukājusi Vācijas un Maskavas arhīvus un strādājusi ar turienes materiāliem. Noteikti nē. Bet vēsturnieks, imigrācijas latvietis Andrievs Ezergailis to ir izdarījis, kā arī ir paspējis runāt ar aculieciniekiem. Ikvienam ieteicams izlasīt grāmatu, kas izdota Latvijas vēstures institūta apgādā "Holokausts vācu okupētajā Latvijā 1941-1944". Cukurs ne tikai slepkavoja, bet arī savāca sev personīgi noslepkavoto cilvēku vērtslietas. Neatkarīgi no prokuratūras secinājumiem, kas ļoti novēloti sākusi izmeklēt Cukura lietu, tādam cilvēkam Brāļu kapos nav vietas.

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!