• Sestdiena, 2020. gada 29. februāris
  • Vārda diena:
  • Rīgā +2.7°C, DA vējš 3.1m/s, 752mm Hg, 82%
LSM Bērnistaba

Ciklā «Teātris.zip» – Jaunā Rīgas teātra izrāde «Vectēvs»

Teātris.zip

Latvijas Televīzijas raidījumu ciklā «Teātris.zip» 22.februārī plkst. 21.25 būs skatāma Jaunā Rīgas teātra izrāde «Vectēvs».

«Teātris.zip» skatītājus gaida īsts piedzīvojums. Ceļojums vēsturē, ceļojums dažādos, pat diametrāli pretējos pasaules uzskatos.

Pirmkārt, apsveicam visus tos, kuri desmit gadu laikā, kopš izrāde „Vectēvs” ir Jaunajā Rīgas teātra repertuārā, nav varējuši uz to nopirkt biļetes. Otrkārt, tā joprojām ir tikpat aktuāla, jo Otrā pasaules kara skarbā pieredze ne tikai sašķēla latviešus divās pretējās frontēs – leģionāros, kas bija Vācijas armijas daļa, un tajos, kuri tika iesaukti padomju armijā. Šī šķelšanās turpinās joprojām katru gadu vismaz divos datumos – 16. martā un 9. maijā. Tiesa, ir vēl trešā sabiedrības daļa. Kāda? Tas jāskatās izrādē.

Izrāde saņēmusi četras «Spēlmaņu nakts» nominācijas un divas balvas – kā 2008./2009. sezonas latviešu autora iestudējums un skatītāju balvu kā labākā izrāde.

Pirms iestudējumā raidījumā «Teātris.zip» Ojāra Rubeņa saruna par sarežģīto vēsturi un ne mazāk sarežģīto Latvijas šodienu ar visu triju lomu tēlotāju un izrādes vienīgo aktieri, arī autoru Vili Daudziņu.

Izrādes režisors – Alvis Hermanis.

Raidījumu ciklu atbalsta

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!