• Otrdiena, 2021. gada 18. maijs
  • Vārda diena: Inese, Inesis, Ēriks
  • Rīgā viegls lietus, +10 °C, ZR vējš, 7,57m/s
LSM Bērnistaba

«Teātris.zip» īpašā izlase: Liepājas teātra «Spēlē, spēlmani!» (2011)

Teātris.zip

Cikla «Teātris.zip» īpašajā izlasē piedāvājam Liepājas teātrī iestudēto «Spēlē, spēlmani» Valda Lūriņa režijā.

Liepājas teātra izrādes «Spēlē, spēlmani!» veidotāji

Režisors Valdis Lūriņš, scenogrāfs Aigars Ozoliņš, kostīmu māksliniece Renāte Bāliņa, horeogrāfs Agris Daņiļevičs, komponists Imants Kalniņš.

Lomās: Kaspars Kārkliņš, Viktors Ellers, Sandis Pēcis, Pēteris Lapiņš, Everita Pjata, Madara Melne, Sigita Jevgļevska, Anita Kvāla, Ilze Jura, Armands Kaušelis, Rolands Beķeris, Laura Jeruma, Edgars Ozoliņš, Anda Albuže, Inese Jurjāne, Leons Leščinskis, Marģers Eglinskis, Normunds Kalniņš, Andris Līguts.

Kritiķa vērtējums

Teātra kritiķe Kitija Balcare:

«Pārvērst dzeju teātrī allaž ir izaicinājums, jo ir jāspēj nepazaudēt dzejas maģiskums. Režisors Valdis Lūriņš kopā ar Liepājas teātra tolaik jauno aktieru iesaisti radīja mazu mācībstundu par urbānistu ar sirdi uz trotuāra Aleksandru Čaku, ko uzskata par modernās dzejas aizsācēju latviešu literatūrā.

Izrāde, kas nodēvēta par likteņspēli, ļauj ieklausīties trauksmainas dzejas vārsmās, kuru emocionālo pusi izceļ Imanta Kalniņa mūzikas radītais sentiments, un, pat repa ritmu pavadībā, ielūkoties daudzveidīgajos paša Čaka portretos, kuri spoguļojas četru jauno aktieru sniegumā – Kaspara Kārkliņa (par Čaka lomu «Spēlmaņu nakts» balva nominācijā «Gada jaunais skatuves mākslinieks»), Viktora Ellera, Sanda Pēča un Pētera Lapiņa aktierspēlē.

Par dzejas un likteņa izspēli dēvētais iestudējums ir zināmā mērā eksperiments par leģendu, kuru noskatoties var uznākt vēlme grāmatplauktā meklēt kādu rokās paņemamu un savā ritmā un noskaņās izlasāmu Čaka izdevumu. Ja tas notiks, tad radošās grupas uzdrīkstēšanās uzcelt dzeju uz Liepājas teātra skatuves ir attaisnojusies.»

Raidījumu ciklu atbalsta

 

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!