• Svētdiena, 2020. gada 27. septembris
  • Vārda diena: Ilgonis, Ādolfs
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

«Daudz laimes, jubilār!» Egons Dombrovskis

Daudz laimes, jubilār!

Raidījuma «Daudz laimes, jubilār!» radošā grupa un vadītājs Andrejs Volmārs priecājas sveikt aktieri Egonu Dombrovski, kas uz tikšanos Rīgā ieradies kādu brīdi pēc dzimšanas dienas.

 

Egons Dombrovskis dzimis 1972. gadā, mācījies Liepājas teātra 4. studijā (1990—1993) un bijis viens no sava laika spožākajiem jaunajiem aktieriem, kurš kopā ar kursa biedreni Vitu Vārpiņu, galvaspilsētas režisoru uzrunāti,  devušies iekarot Rīgas teātru skatuves. Piedalījušies gan Jaunā Rīgas teātra, gan Dailes teātra izrādēs, Vita palikusi Rīgā un tagad ir Dailes teātra aktrise, taču Egonu liktenis vedis pa dažādām takām, un kopš 2004. gada viņš sevi atkal sauc par liepājnieku, savukārt Liepājas teātris priecājas talantīgo un profesionālo aktieri redzēt savā aktieru sarakstā.

Un kā gan ne? - Liepājas teātrī nospēlētas daudzas nozīmīgas lomas: Voiņickis (A. Čehova «CV. Tēvocis Vaņa», 2007), Jans (D. Kinga «Killlera dienasgrāmata», 2007), Zilovs (A. Vampilova «Pīļu medības», 2009), Jurčiks (G. Grekova «Hanana», 2010), Didzis (K. Lāča, J. Elsberga, E. Mamajas «Pūt, vējiņi!», 2011), Vīrs (K. Šēnhera «Ragana», 2011), Gubeta (V. Igo «Lukrēcija Bordžija», 2013), Pudiķis (Raiņa «Indulis un Ārija», 2014), Vinstons Smits (Dž. Orvela «1984», 2014), Džons Meriks (B. Pomeransa «Ziloņcilvēks», 2016). Savukārt Latvijas Televīzijas arhīvs glabā arī daudz interesantu ierakstu no Egona daiļrades sākumposma.

Egons Dombrovskis ir ieguvis «Spēlmaņu nakts» balvu kategorijā «Gada aktieris» (2007, 2016).  Apbalvots ar Harija Liepiņa balvu (2015), kā arī Liepājas Kultūras balvu (2014). Vadījis kinofestivāla «Lielais Kristaps» ceremonijas. Un joprojām ir viens no talantīgākajiem un skatītāju iemīļotākajiem Latvijas aktieriem.

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Daudz laimes, jubilār! Aktieris Andris Bērziņš 2

Daudz laimes, jubilār!
Anotācija

«Daudz laimes, jubilār!» Ivars Kalniņš

Daudz laimes, jubilār!

«Daudz laimes, jubilār!» Normunds Rutulis 1

Daudz laimes, jubilār!

Daudz laimes, jubilār! Nacionālā teātra aktieris Jānis Kubilis

Daudz laimes, jubilār!

«Daudz laimes, jubilār!» Igo

Daudz laimes, jubilār!