• Svētdiena, 2021. gada 11. aprīlis
  • Vārda diena: Hermanis, Vilmārs
  • Rīgā skaidrs, +11 °C, A vējš, 2,57m/s
LSM Bērnistaba

Aizliegtais paņēmiens. Operācija: ««Facebook» un cenzūra»

Aizliegtais paņēmiens

«Facebook» aizbāž muti Latvijas kultūras smagsvariem - Mārai Zālītei un Alvim Hermanim. Kāpēc?

Eksperimentējam, kā tad rīkojas cenzūras roboti, vai viņi spēj nolasīt kontekstu un nodomu?

Komentāri (3)

Brinda Ceriņa
Pēc savas pieredzes ,varu piekrist, ka ticamāk M.Zālītes slavinājums nepatika kādam pašmāju censonim. Savādāk notiek, ja ievieto citā valstī filmētu aktuālu, radikālu notikumu. Tas momentā pazūd. No sākuma domāju, ka neielādējās, un tā otrā un trešā reizē sekundāri pazūd, un cilvēkam, kurš filmēja, atnāk vienlaicīgi telefonā brīdinājums par soda naudas piemērošanu, ja izplatīs kādas noteiktas cilvēku grupas nostāju valsts iekšējo pārmaiņu un izaicinājumu laikā
Gita Morris Vāgenheima
Ja interesē, kā Feisbukā notiek satura kontrole, iesaku iegūglēt "Facebook's flood of languages leave it struggling to monitor content" - raksts publicēts 2019. gadā reuters.com. No tā var uzzināt, ka tolaik Feisbukā bija aptuveni 111 oficiāli reģistrētas valodas un 31 - neoficiāla un ka saturu uzmanīja 15000 darbinieku, kuri runājot 50 valodās! Tātad, varbūt vispirms derēja noskaidrot, vai latviešu valoda ir starp oficiāli reģistrētajām un vai starp 50 valodām, kurās runā 15000 feisbuka līdzstrādnieki ir arī latvju valoda! - Citādi no raidījuma radās iespaids, ka Cukerbergs ir pats apguvis latviešu valodu, lai varētu monitorēt, vai tajā neparādās vārds "Ž.ī.d.s" dažādos locījumos un tad laistu darbā cenzūru. Starp citu, ne Zālītes, ne Hermaņa pamfletos šis vārds neparādās - tad varbūt, ka cenzūras suns citur aprakts. Tuvāk pašmājām, kur kādam varēja nepatikt dzejnieces jūsmīgais slavinājums premjēram Kariņam; vai Hermaņa "ētikas kods" JRT, kur viņš brīdina cilvēkus, ja tie ir pārāk vārīgi un ar šo kodu netiek galā, tad citēju: – "ļoti rekomendējam izvairīties no teātra apmeklējuma."
Nu, tad varbūt ar feisbuku var rīkoties tāpat - ja netiek galā, tad vienkārši ņemt un dzēsties laukā!
Gita Morris Vāgenheima
Skaidrības labad citēju Hermaņa "ētikas kodeksa" 3. punktu: "Mūsu teātrī ir atļauts [...] stāstīt AIZSKAROŠAS anekdotes bez JEBKĀDIEM ierobežojumiem." Nopietni? - - - Varbūt FB latviešu valodu protošajiem un saprotošajiem līdzstrādniekiem tāda atļauja, kas izskan kā aicinājums būt "aizskarošiem bez jebkādiem ierobežojumiem" nelikās gluži tā kā atbilstam FB "lietošanas noteikumiem"?!?

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Anotācija

Aizliegtais paņēmiens. Operācija «Garais Covid-19»

Aizliegtais paņēmiens

Aizliegtais paņēmiens. Operācija: «Imunitāte pret Covid-19» 17

Aizliegtais paņēmiens
Anotācija

Aizliegtais paņēmiens. Operācija: «Imunitāte pret Covid-19»

Aizliegtais paņēmiens
Anotācija

Aizliegtais paņēmiens. Operācija: ««Facebook» un cenzūra» 3

Aizliegtais paņēmiens

Aizliegtais paņēmiens. Operācija: «Cilvēka cienīga dzīve» 1

Aizliegtais paņēmiens