• Ceturtdiena, 2020. gada 26. novembris
  • Vārda diena: Sebastians, Konrāds
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

«Teātris.zip» īpašā izlase: Nacionālā teātra «Skroderdienas Silmačos»

Teātris.zip

«Teātris.zip» īpašajā izlasē piedāvājam Nacionālā teātra izrādi «Skroderdienas Silmačos» Druvienā.

Ar šo izrādes 1987. gada ierakstu LTV raidījumu cikls «Teātris.zip» noslēdza savu pirmo sezonu 2013.gada jūnijā. Sezonas noslēgums tika svinēts Kalnciema kvartālā.

Kritiķa komentārs

Teātra kritiķe Kitija Balcare:

"Ir tādi kultūras fakti, piemēram, kinofilmas, ko zinām detaļās, teikumos, pat intonācijās līdz sīkākai detaļai, taču tik un tā ikreiz tās izbaudām un labu prātu skatāmies atkal un atkal.

Teātrī šo nišu iekarojusi lielmeistara Rūdolfa Blaumaņa joku luga „Skroderdienas Silmačos”, kuras nosaukums ik gadu atkal un atkal pazib ap Vasaras saulgriežu laiku. It īpaši Nacionālā teātra versijās. Tā savulaik režisors Alfrēds Jaunušans lugas 1986.gada Nacionālā teātra brīvdabas lieluzdevumā  Druvienā uz vienas skatuves liek dzīvot un līksmot, jau šodienas acīm skatoties, izcilām teātra personībām, tai skaitā Elzai Radziņai, Veltai Līnei, Astrīdai Kairišai un arī Uldim Dumpim un Ģirtam Jakovļevam. Izrādes skatīšanās ir iespēja baudīt to lustīgo aktierspēli gandrīz trīsdesmit gadu senā,  jautrā, turklāt vienlaikus jau atmodu ieskandinošā iestudējumā.

Izrāde ir vēsturisks apliecinājums kā izteiksmīgam aktierdarbam, tā laikam, kad ceļas kājās latviešu gars, kopību palēnām pārvēršot atmodā."

 

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!