• Otrdiena, 2019. gada 19. novembris
  • Vārda diena: Liza, Līze, Elizabete, Betija
  • Rīgā 0.0°C, - vējš 0m/s, 764mm Hg, 0%
LSM Bērnistaba

TIEŠRAIDE! Cēsu kauju simtgade.

Īpašās pārraides

22. jūnija kopējās dienas programmas centrā būs jaunais cilvēks – ne tikai gadu, bet domāšanas un vērtību dēļ. Visa diena kļūs par satikšanās brīdi, kurā šodienas jaunie cilvēki satiksies ar saviem domubiedriem no 1919. gada.

Svētku programma būs ļoti daudzveidīga, risināsies visas pilsētas ietvaros un piepildīs dienu no rīta līdz vakaram.  Diena sāksies ar Cēsu kaujās kritušo kareivju godināšanu, un plānota arī rekonstruēta Igaunijas bruņuvilciena ierašanās Cēsu stacijā. Tajā būs iespējams iepazīties ar īpaši veidotu vēsturisko ekspozīciju par Cēsu kaujām.  Tie svētku dalībnieki, kuri vēlēsies padziļināti uzzināt par 1919. gada militārajiem notikumiem, ir aicināti apmeklēt ļoti atzinīgi novērtēto izstādi „Pirmais gads” Cēsu Jaunajā pilī un noskatīties Kaspara Gobas veidoto dokumentālo filmu par Cēsu kaujām. Mūsdienu armijas spēku būs iespēja novērtēt NBS parādē, kurā piedalīsies arī sabiedroto armijas pārstāvji.

Dažādās pilsētās vietās varēs iepazīties ar armijas tehniku un ieročiem. Cēsīs NBS viesosies arī māju pagalmos un aicinās iedzīvotājus uz kopīgām fiziskām aktivitātēm. Savukārt Zemessardzes vienības visas pilsētas ietvaros organizēs plašas un aizraujošas orientēšanās sacensības ar dažādiem spēka un prāta pārbaudījumiem. 

Svētki pulcēs arī dziedātājus un dejotājus no visas Vidzemes, kuru koncertuzvedums Vienības laukumā aizraus ar mūsdienīgu un jauneklīgu programmu. Bet Cēsu galvenā artērija - Rīgas iela, būs pārvērtusies par savdabīgu laika asi, uz kuras notiks dokumentālas performances «Par spīti bailēm». Divpadsmit dažādās Rīgas ielas vietās varēs klausīties un skatīties notikumus no Cēsu skolnieku rotas vēstures un iepazīt mūsdienu varoņus – tos palīdzēs iemiesot Vidzemes amatierteātru kolektīvu dalībnieki un Vidzemes skolu jaunieši. Rīgas ielas notikumos piedalīsies arī NBS pārstāvji ar stāstiem par armijas ikdienas dzīvi un to, kā notiek darbs starptautiskajās misijās. Spēlēs NBS un Zemessardzes orķestri, kā arī Vidzemes folkloras kopas. Sadarbībā ar Vidzemes skolu jauniešiem tiks veidota arī īpaša teātra izrāde, kuras režisore būs Anta Priedīte. Pēcpusdienā visi svētku dalībnieki ir aicināti uz Pirtsupītes graviņu noskatīties vēsturisko kauju  rekonstrukciju, kurā piedalīsies rekonstruktori no Latvijas un Igaunijas, kadeti un profesionāli cīņu meistari. Kaujas rekonstrukcijas beigās, svinot Latvijas un Igaunijas armijas uzvaru, orķestru pavadībā visi aicināti doties Uzvaras gājienā, kas noslēgsies Vienības laukumā ar Uzvaras balli. Latvijas Uzvaras dienas programmu veido tās idejas autors – Renārs Sproģis, režisore un scenārija autore – Krista Burāne, scenogrāfs – Rūdolfs Baltiņš. 

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!