• Piektdiena, 2021. gada 22. janvāris
  • Vārda diena: Austris
  • Rīgā skaidrs, +2 °C, D vējš, 5,66m/s
LSM Bērnistaba

TV PIRMIZRĀDE! «Skroderdienas 4 olekšu distancē»

Skroderdienas 4 olekšu distancē

Latvijas Nacionālajam teātrim sadarbojoties ar Latvijas Televīziju, tapis raidījums pirmsjāņu laikam – «Skroderdienas Silmačos. Versija 2020», kas ļaus izbaudīt Latvijas Nacionālā teātra nozīmīgo tradīciju – Rūdolfa Blaumaņa «Skroderdienas Silmačos» – pandēmijas noteiktajos publiskās distancēšanās apstākļos.

Izrādās, var notikt neiespējamais – «Skroderdienas» no teātra skatuves šogad pārcēlušās uz televīzijas ekrāniem. Epidemiologu noteiktos 2 metrus esam pārrēķinājuši Blaumaņa laika mērvienībās, tāpēc aktieri centīsies ieturēt cits no cita 4 olekšu distanci. No «Skroderdienu» notikumiem esam ņēmuši atslēgas frāzes un atslēgas tēlus. Pievērsīsimies gan veceņu trijotnei, gan jauniešiem un viņu kārei pēc tā, kas atrodams zaļajā krūzē. Uzzināsim, no kurienes «Silmačos» ieklīst pauninieki un kas slēpjas zem Blaumaņa dotā apzīmējuma «Laime pirtiņā». Uzmanības centrā, protams, būs «Silmaču» mīlētāji – Antonija, Elīna, Dūdars un Aleksis – un atgādinājums visiem mums pirmsjāņu laikā, ka «sirds palaikam nav valdāma ar paša prātu, ko nu vēl ar otra padomu». Caurviju motīvs būs aktieris, kuram Latvijas Nacionālā teātra slavenākajā lugā nevienas lomas vēl nav bijis, tādēļ gribas izzināt šīs lugas leģendāros sižetiskos un vēsturiskos pavērsienus. Galvenajās lomās: Dita Lūriņa, Līga Zeļģe, Daiga Gaismiņa, Indra Burkovska, Ināra Slucka, Inga Misāne-Grasberga, Liene Sebre, Sanita Paula, Uldis Anže, Ainārs Ančevskis, Uldis Dumpis, Juris Lisners, Gundars Grasbergs, Ivars Kļavinskis, Jānis Āmanis, Jānis Vimba, Igors Šelegovskis, Uldis Siliņš, Jurģis Spulenieks. Darbības vieta – latviešu lauku sēta Rīgas robežās. Sadarbības partneris – Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs.

Latvija, 2020

Raidījuma režisore un scenārija autore – Indra Roga, scenārija konsultante – teātra zinātniece Ieva Struka, video režisore – Linda Ģībiete.

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Trešdiena. Laime pirtiņā

Skroderdienas 4 olekšu distancē

Ceturtdiena. Zaļā krūze

Skroderdienas 4 olekšu distancē

Piektdiena. Jāņu nakts Silmačos

Skroderdienas 4 olekšu distancē

Otrdiena. Krāsns un dinamīts

Skroderdienas 4 olekšu distancē

Sestdiena. Jāņu diena Silmačos

Skroderdienas 4 olekšu distancē