Eiropas B divīzijas čempionāts U19 handbolā. Latvja - Rumānija

Latvijas U19 handbola izlase Rīgā notiekošajā Eiropas B divīzijas čempionātā šodien cīnījās par bronzas medaļām. Turpina Andris Auziņš.

Latvijas U-19 handbola valstsvienībai spēle par trešo vietu B divīzijā ir labākais pēdējo gadu sasniegums. Pusfinālā latvieši piekāpās Melnkalnei, bet šīs dienas pretinieki rumāņi – Nīderlandei. Pamatsastāvā Latvijai arī komandas līderis Endijs Kušners, kurš pusfinālu pret Melnkalni vakardien nepabeidza savainojuma dēļ.

Intervija - Endijs Kušners, Latvijas U-19 valstsvienības saspēles vadītājs

Kušners arī noteica toni laukumā, Latvijas izlases uzbrukumos gan pats gūstot vārtus, gan teicami piespēlējot komandas biedriem. Blakus Kušneram savas iespējas izmantoja arī Vācijā augušais Ralfs Geislers – sākumā Latvijai vadība. Tiesa aizsardzībā mūsējie nespēlēja pārliecinoši un līdz puslaika beigām vadībā jau augumā raženie rumāņi. Otrajā puslaikā visu laiku bijām trīs vārtu deficītā, bet kopējām pūlēm katru reizi tikām līdz -1 un pat neizšķirtam. Lūzuma punkts pie neizšķirta, kad atkal rumāņi aizbēga pat piecu vārtu attālumā, līdz -3 tikām vairākkārt, bet spēka turpinājumā pietrūka – uzvara un bronzas medaļas rumāņiem – 35:38. Latvijai Nepalīdzēja pat Kušnera gūtie 14 vārti!

Finālā par B divīzijas čempioni kļuva Nīderlande, kura ar 25:23 uzvarēja Melnkalni.