• Otrdiena, 2021. gada 19. janvāris
  • Vārda diena: Alnis, Andulis
  • Rīgā skaidrs, -10 °C, D/DA vējš, 4,12m/s
LSM Bērnistaba

TV PIRMIZRĀDE! Drāma. «Oļegs»

Spēlfilmas

Vēloties tikt galā ar parādu nastu, Oļegs dodas peļņā uz Beļģiju. Viņš iekārtojas darbā savā profesijā kā atkaulotājs gaļas kombinātā, bet peļņas iespējas pasliktina tas, ka Oļegs ir nepilsonis. Pēc konflikta darba vietā Oļegs paliek svešā valstī bez ienākumiem, tādēļ viņš pieņem iepazītā poļa Andžeja piedāvājumu nākt viņa paspārnē.

Oļegs tiek iekārtots darbā Andžeja firmā likt saules kolektorus. Pēc algas neizmaksāšanas seko konflikts ar poļiem, bet pēc mēģinājuma atrast darbu Briselē atklājas Andžeja īstā daba. Oļegam izgatavo viltotu poļu pasi un apsola iekārtot jaunā darbā. Solījumi netiek pildīti. Andžejs Oļegu salauž gan fiziski, gan psiholoģiski. Bez naudas, dokumentiem un telefona ziemas aukstumā Oļegam nav kur glābties.

Filma tika nominēta 2019. gada Lielā Kristapa balvai astoņās kategorijās, no kurām balvu saņēma trijās: «Labākā pilnmetrāžas spēlfilma», «Labākais spēlfilmas operators» (Bogumils Godfrejovs) un «Labākais aktieris otrā plāna lomā» (Dāvids Ogrodņiks). Filma uzvarējusi divos Eiropas kinofestivālos — Briseles Starptautiskajā kinofestivālā (nacionālajā konkursā) un Valletas kinofestivālā (Mazo nāciju kino konkursā).

Latvija, 2019

Rež: Juris Kursietis

Lomās: Valentīns Navopoļskis, Dāvids Ogrodņiks, Anna Pruhņaka, Guna Zariņa, Andris Keišs, Jurijs Djakonovs un citi

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Drāma. «Neatklātie ieraksti»

Spēlfilmas

Krimināldrāma. «Slepkavības Basku zemē»

Spēlfilmas

Izmisums

Spēlfilmas

Slepkavības Lelarzakā. Krimināldrāma (12+)

Spēlfilmas

Slepkavības Liberonos. Krimināldrāma

Spēlfilmas