• Otrdiena, 2021. gada 26. janvāris
  • Vārda diena: Agneta, Agnis, Ansis
  • Rīgā apmācies, 0 °C, Z/ZR vējš, 2,57m/s
LSM Bērnistaba

«Daudz laimes, jubilār!» Ināra Slucka

Daudz laimes, jubilār!

Svētdienā pirms Ziemassvētkiem raidījumā «Daudz laimes, jubilār!» – Nacionālā teātra aktrise un režisore Ināra Slucka.

«Kopš strādāju režijas laukā, domāju, ka būt aktierim – tas ir daudz vieglāk! Viņš var domāt tikai par savu lomu vien, kamēr režisoram jāatbild par visiem aktieriem, par visiem izrādes komponentiem, jāredz gan katrs sīkums, gan izrādes bilde kopumā,» tā Ināra. Citu gudro un intelektuālo Latvijas režisoru kopainā Ināra izceļas ar perfektu stila pārvaldīšanu un kinematogrāfisku redzējumu savos režijas darbos. Un kā gan ne – savulaik kopā ar kino eksperti Ditu Rietumu dibinājušas kino skolu, pasniegušas un daudz izglītojošās kino laukā un specifikā. Ināra ir no cilvēkiem, kura mācās un neslinko.

Arī uz interviju Ināra ierodas skaista, kopta, melnbaltā tērpā. Viņa līdzinās tām ārzemju modes ikonām, par kādām, šķiet, mūsu aktrisēm atliek tikai sapņot. Un viņa nepozē – tas sen ir viņas paradums. Piestrādāt pie sevis, tāpat kā pie visa, ko viņa dara.

«Ja Inārai bija jānospēlē neliela epizode, piemēram, narkomānes lomiņa kādā krievu filmā, viņa noskatījās visas pieejamās padomju laika filmas par narkomāniju, lai viņas tēls būtu pēc iespējas tuvu patiesībai,» savās atmiņās par Ināras piedalīšanos padomju laika kino projektos dalās Ināras draudzene, kinokritiķe, LTV redaktore un arī bijusī Nacionālā teātra rekvizitore Daira Āboliņa. «Mēs nemaz nezinām, cik populāra Padomju Savienībā bija Ināra Slucka. Mani kursa biedri Maskavā, uzzinājuši, ka Ināra ir mana draudzene, bija ārkārtīgi pārsteigti, pat šokēti: «Tu pazīsti Ināru Slucku, to zvaigzni?» viņi man jautāja,» turpina D. Āboliņa.

Arī režisors Edmunds Freibergs saka, ka Ināra apzinīga bijusi vienmēr. Šī īpašība liekama blakus vēl divām citām, kas raksturo Ināru Slucku no jaunības – šarmam un intelektam jeb analītiskam prātam, kas aktrisei dažkārt varot  patraucēt ļauties režisora vīzijai.

Tieši Edmunds Freibergs ir Ināras režijas skolotājs, kopā veidotas divas muzikālās izrādes «Leo. Pēdējā bohēma» un «Vadonis».

Šodien Ināra pati veido izrādes vīziju. Krāšņi un oriģināli. «Man trīsdesmit gadu», «Bagātā kundze», «Aka» un tagad – «Katls» ir smalki, žanrā ļoti precīzi nostrādāti darbi, kuros labs kultūrvēstures pazinējs atradīs ne vienu vien citātu. Pie tam – šie darbi demonstrē ne tikai smalku emociju pasauli un zināšanas, bet arī vīrišķīgu režijas tvērienu. Nav šaubu, ka to pamanījuši arī opermākslas cienītāji.

Raidījuma redaktore Dace Leimane, vadītājs Andrejs Volmārs, režisors Guntis Lēmanis, operatori Normunds Čirkste, Armands Rudzītis, video- Jekaterina Buličeva, skaņa- Jānis Rubens, gaisma Ronalds Blūms, stils Līga Višovāne, grims Amanda Grīnberga, p/v Una Pīpkalēja, rež. asistente Gunta Daneberga. 

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Daudz laimes, jubilār! Radio SWH vadītājs Jānis Šipkēvics

Daudz laimes, jubilār!
Anotācija

«Daudz laimes, jubilār!» Gunta Virkava

Daudz laimes, jubilār!

«Daudz laimes, jubilār!» Andris Ērglis

Daudz laimes, jubilār!

«Daudz laimes, jubilār!» Ligita Dēvica

Daudz laimes, jubilār!
Anotācija

«Daudz laimes, jubilār!» Jānis Šipkēvics

Daudz laimes, jubilār!