• Svētdiena, 2021. gada 16. maijs
  • Vārda diena: Edijs, Edvīns
  • Rīgā mākoņains, +18 °C, A vējš, 2,06m/s
LSM Bērnistaba

Personība. 100 g kultūras. Pūču ģimene

Personība. 100g kultūras

«Vienīgā mūzika, kas var mani saraudināt, ir mana tēta mūzika. Kad mani draugi Anglijā vaicā – kādu mūziku tavs tētis raksta, es atbildu vienkārši – skaistu. Citas tādas nav,» saka Līva - komponista Valta Pūces un režisores, mūziķes un producentes Daces Pūces meita. 

Turpat blakus  ir Līvas brālis Valters Pūce – populārās grupas «Da Gamba» čellists, kas  par māsas muzikālajiem mēģinājumiem smejas – mājās iečīkstējās durvis, bet izrādījās, ka Līva spēlē vijoli! Tomēr Līva  mūziku nav pavisam pametusi, kaut izstudējusi Anglijā televīzijas producēšanu un turpat tajā arī darbojas. Līva Pūce ir īsts ģimenes dokumentālists – bez kameras viņa nedodas nekur, tas ir dzīvesveids.

Komponists Valts Pūce izstaro tādu mieru, ka viņu nespētu pat satricināt vētra Košraga mājā. Interesanti, kā viņš atradis  savu oriģinālo stilu, kur klasiskās mūzikas intonācijas sajaucas ar etnomūziku? Slavenie hīti izrādei «Šveiks», ko dzied «Prāta Vētra», tapuši ar dzejnieka  Pētera Brūvera tekstiem.  Dzejniekus savām dziesmām viņš izvēlas no visaugstākās raudzes – Aivars Neibarts, Inese Zandere, Imants Ziedonis…      

Ja Dacei  Pūcei vaicā, kas viņu – dziedātāju, režisori, horeogrāfi, gleznotāju, tagad arī diplomētu kino režisori saista visvairāk, viņa atbild – tas ir kino. Dace arī neslēpj, ka viņas ģimenes dzīve nebūt nav tik gluda, ar glancētu rozā maliņu, ir gājis visādi.

Pūču ģimeni - Daci, Valtu, Līvu un Valteru - visus kopā satikt varēja tikai šī gada sākumā, kad visi bija Latvijā.

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Anotācija

Personība. 100 g kultūras. Aurēlija Anužīte

Personība. 100g kultūras

Personība. 100 g kultūras. Mārtiņš Klišāns

Personība. 100g kultūras

Personība. 100 g kultūras. Egils Siliņš

Personība. 100g kultūras
Anotācija

Personība. 100 g kultūras. Mārtiņš Klišāns

Personība. 100g kultūras

Personība. 100 g kultūras. Lauris Dzelzītis

Personība. 100g kultūras