• Svētdiena, 2021. gada 17. janvāris
  • Vārda diena: Tenis, Dravis
  • Rīgā skaidrs, -20 °C, D vējš, 1,54m/s
LSM Bērnistaba

Ciklā «Teātris.zip» – Jaunā Rīgas teātra «Ziedonis un Visums»

Teātris.zip

23. janvārī plkst. 12.15 LTV1 Latvijas Televīzijas raidījumu ciklā «Teātris.zip» tiks izrādīta Jaunā Rīgas teātra izrāde «Ziedonis un Visums».

Izrādes «Ziedonis un Visums» galvenais varonis ir Ziedonis. Kā uzsver Jaunā Rīgas teātra iestudējuma veidotāji – «ne gluži Imants Ziedonis, bet Ziedonis kā «vidējais latvietis», latviešu inteliģences spilgtākais pārstāvis, «galvenais latvietis», «naivais latvietis», «filozofs latvietis», «piedzīvojumu meklētājs latvietis», «gudrais latvietis» un arī «muļķis latvietis» vienlaicīgi». Taču, protams, gan Kaspara Znotiņa uzkumpušajā figūrā, gan raksturīgajā matu ērkulī, gan balsī un tekstos atpazīstams viņš – Kurzemītes un Leišmalītes apceļotājs, trāpīgo epifāniju un neskaitāmo dzejoļu autors. Imants Ziedonis.

Izrāde joprojām ir Jaunā Rīgas teātra repertuārā.

Ar Ojāru Rubeni pirms izrādes sarunājas idejas, scenārija, telpas autors, režisors Alvis Hermanis un titullomas tēlotājs Kaspars Znotiņš. Viņiem pievienosies arī kāds noslēpumains viesis.

Režija un telpa – Alvis Hermanis.
Lomās: Kaspars Znotiņš, Andis Strods, Ivars Krasts, Varis Piņķis, Vilis Daudziņš, Edgars Samītis, Inga Tropa-Fišere, Elita Kļaviņa, Jana Čivžele, Liena Šmukste.

Izrāde «Ziedonis un Visums» saņēmusi 2009./2010. sezonas «Spēlmaņu nakts» balvu kā Gada latviešu autora iestudējums.

Kaspars Znotiņš par Ziedoņa lomu saņēmis 2009./2010.gada sezonas «Spēlmaņu nakts» balvu kā Gada aktieris.

Raidījumu ciklu atbalsta

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!