Izrādes «Ziedonis un Visums» galvenais varonis ir Ziedonis. Kā uzsver Jaunā Rīgas teātra iestudējuma veidotāji – «ne gluži Imants Ziedonis, bet Ziedonis kā «vidējais latvietis», latviešu inteliģences spilgtākais pārstāvis, «galvenais latvietis», «naivais latvietis», «filozofs latvietis», «piedzīvojumu meklētājs latvietis», «gudrais latvietis» un arī «muļķis latvietis» vienlaicīgi». Taču, protams, gan Kaspara Znotiņa uzkumpušajā figūrā, gan raksturīgajā matu ērkulī, gan balsī un tekstos atpazīstams viņš – Kurzemītes un Leišmalītes apceļotājs, trāpīgo epifāniju un neskaitāmo dzejoļu autors Imants Ziedonis.

Izrāde joprojām ir Jaunā Rīgas teātra repertuārā.

Ar Ojāru Rubeni pirms izrādes sarunājas idejas, scenārija, telpas autors, režisors Alvis Hermanis un titullomas tēlotājs Kaspars Znotiņš. Viņiem pievienosies arī kāds noslēpumains viesis.

Režija un telpa – Alvis Hermanis.
Lomās: Kaspars Znotiņš, Andis Strods, Ivars Krasts, Varis Piņķis, Vilis Daudziņš, Edgars Samītis, Inga Alsiņa, Elita Kļaviņa, Jana Čivžele, Liena Šmukste.

Izrāde «Ziedonis un Visums» saņēmusi 2009./2010. sezonas «Spēlmaņu nakts» balvu kā Gada latviešu autora iestudējums.

Kaspars Znotiņš par Ziedoņa lomu saņēmis 2009./2010.gada sezonas «Spēlmaņu nakts» balvu kā Gada aktieris.

«Teātris.zip» un LSM.lv aicina piedalīties spēlē «Teātra guru akadēmija» un pārbaudīt savas zināšanas par JRT izrādi «Ziedonis un Visums». Spēle atrodama šeit!

Raidījumu ciklu atbalsta