• Pirmdiena, 2020. gada 24. februāris
  • Vārda diena: Diāna, Dina, Dins
  • Rīgā 0.0°C, - vējš 0m/s, 747mm Hg, 0%
LSM Bērnistaba

Diskusija. 100g kultūras. Kam jārūpējas par latviešu kultūras personību kapa vietām?

Diskusija. 100g kultūras

Raiņa un Aspazijas jubilejas gadā abu kapavieta ar Kārļa Zemdegas veidoto pieminekli bēdīgā stāvoklī. Pamazām sabrūk ne tikai Raiņa kapavietas ansamblis, zemē grimst un sūnām apaug daudzu ievērojamu latviešu personību kapavietas un pieminekļi pie tām, piemēram, Aleksandra Čaka necilais kaps vai leģendārās granīta cūkas autora Teodora Zaļkalna akmens māmuliņa virs tēlnieka mākslinieka kapa. Arī padomju laika darbinieku apbedījumi, ieskaitīti pie „nepareizajiem” kapiem, iet postā (izņemot tos, ko apkopusi Krievijas vēstniecība) un nespēj konkurēt ar 90. gados un mūsu gadsimta sākumā apbedīto bagātnieku kičīgi krāšņajiem monumentiem, kuru adresāti gājuši bojā kriminālo „razborku” laikā. Vai tas, kas notiek šodien kapos, ir normāla laikmeta gaita, vai tomēr kādam jāuzņemas atbildība par vismaz to ievērojamo cilvēku kapavietām, kuriem vairs nav radinieku? Par to Lielās talkas priekšvakarā „Diskusijas. 100g studijā” ar vadītājiem Kristīnu Želvi un Gustavu Terzenu sarunāsies kapu pētniece, sociālo zinātņu profesore Vita Zelče, mākslas zinātniece Ingrīda Burāne, Valsts Kultūras pieminekļu inspekcijas vadītāja vietniece Katrīna Kukaine un Rīgas Kapsētu pārvaldes pārstāvis.

Komentāri (2)

Daina Bērziņa
Es gan domāju,ka Aspazijas vārds jāieraksta Raiņa piemineklī,jo viņa ir to pelnījusi.
Ja tagadējās paaudzes to neizdarīs,tad ar laiku tas liksies pavisam nesvarīgi
Gita Morris Vāgenheima
Mēs visi, tā sacīt, esam gatavi mirt, lai tikai tiktu kapos iekšā, un kapiem jau nu vajadzētu būt pēdējai vietai, par kuras aprūpi diskutēt. Kam tad vēl citam rūpēties par kapiem, ja ne dzīvajiem?
Kapi ir kapi. Kapi ir konstante. Kas tur var būt tik sarežģīts - aprēķināt un izplānot kapu aprūpi? Tam pašam Raiņa piemineklim - notīrīt šūnakmens kolonādi, savest kārtībā kāpnes, izravēt apdzeltējušos zaļumus, kas aizklāj Aspazijas vārdu. Vai tur nepieciešama kapu pētnieces/sociālo zinātņu profesores un Valsts Kultūras pieminekļu inspekcijas vadītājas atļauja/viedoklis/analīze? Vai tiešām tur nepieciešamas vismaz divas aplēses astoņu gadu garumā un amplitūdā no 120 tūkstoš latiem līdz 4 tūkstoš eiro?...

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Diskusija. 100g kultūras. Kādi ir LGBT Eiropraida mērķi un ietekme uz sabiedrību? 42

Diskusija. 100g kultūras
Anotācija

«Diskusija. 100g kultūras». Kādi ir LGBT Eiropraida mērķi un ietekme uz sabiedrību? 3

Diskusija. 100g kultūras
Anotācija

«Diskusija. 100g kultūras». Vai jaunie satiksmes noteikumi mazinās kašķus uz ceļa? 1

Diskusija. 100g kultūras

Diskusija. 100g kultūras. Kāpēc Latvijas sabiedrība noraida bēgļus? 2

Diskusija. 100g kultūras