• Trešdiena, 2021. gada 12. maijs
  • Vārda diena: Valija, Ina, Ināra, Inārs
  • Rīgā skaidrs, +25 °C, D/DA vējš, 5,42m/s
LSM Bērnistaba

Lielais jautājums. Latvijas nākotnes stratēģijas diskusija

Lielais jautājums

Latvijas nākotnes stratēģijas diskusija. Pirmās diskusijas temats «Vai Latvija nākotnē būs tikai Rīga?» Studijā tiekas divas ekspertu komandas, kas katra aizstāv savu nākotnes vīziju par Latvijas reģionu attīstību. Diskusijā piedalās arī pašvaldību vadītāji, premjere Laimdota Straujuma un valdības ministri, kā arī uzņēmēji.

Komentāri (18)

Jānis Šleiners
Ļoti cienījamam Godmaņa kungam!

novadu dalījums - tautas kalpu pārstāvju ievēlēšanai paredzams - katrā novadā viens saeimas deputāts tiek ievēlēts (neizdalot atsevišķi lielās pilsētas)

reģionu dalījums - reģionālā infrastruktūras un finanšu plānošana (neizdalot lielākās pilsētas kā izņēmumus) (izmantojamais princips - ziemļu/dienvudu Kurzemes reģioni, rietumu/austrumu Zemgale, ziemeļu/dienvidu Vidzeme, ziemeļu/dienvidu Latgale)

ne vienmēr būtu viegli sadarboties ar kaimiņu novadu, taču redzot, ka tādējādi ieguvēji būtu abi, tad ar laiku saprastos, tālāk jau novadi reģionā varētu vērtēt savu virzību ekonomiskajā attīstībā un tad jau arī saeimā ar laiku atrastos tautas ievēlēti novadu pārstāvji, kuru uzdevums būtu aizstāvēt novada, reģiona un valstiskās intereses, tajā pašā laikā cilvēkiem būtu vieglāk izvēlēties vai viņiem ir tīkams šāds novada vadītājs un bez problēmām netīkamu nākamā termiņā vairs nevēlētu kā atsevišķu indivīdu, nevis partejisku kopumu, kurā mēdz būt saprātī
Jānis Cielēns
Lūk , piemērs , kur cilvēki veido Latviju
https://anastasija.wordpress.com/lat vijas-ekociemati/28/
Līga Vimba
Man savukārt "iepatikās" raidījuma vadītājs, kurš pats daļēji ir atbildīgs pie bēdīgās situācijas Latvijā. Tieši viņam bija iespēja noteikt ekonomikas un finanšu sistēmas attīstību pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas, esot Latvijas valdības vadītāja amatā. Ja palūkojamies "Panorāmas" arhīvā, tad varam atrast šī visgudrākās tautas pārstāvja solījumus, ka banku sektors atradīsies valts kontrolē (iedomājieties, kādi būtu ienākumi, ja cilvēki aizņemtos tikai no valsts nevis no jau pieminētā cilvēka ar tauriņu).
Jānis Cielēns
http://turismagids.delfi.lv/latvija/skatu-torn i-latvija.d?id=45786011
Jānis Cielēns
http://turismagids.delfi.lv/galamerki/ko-apska tit-sabile.d?id=45884945
Jānis Cielēns
Vai redzējāt , cik daudz mazai Sabilei ir paveikts, cik uzņēmumi! Kauns, Bojār!
Jānis Cielēns
Par krīzi
Tas jaunajiem, lai saprastu to absurdumu. Visi stāstīja, ka krīzes tornado aizies mūsu zemei garām. Tad izrādījās, ka no visām pasaules valstīm visvairāk finanšu burbulī laikam spēlējušās Islande un tieši Latvija. Pārējās valstis protams dzīvoja tālāk, lai tie amerikāņi noīsina savas piramīdas un sakārto savas finanses. Cik ļoti vajag būt apmātam lai iekšēji noticētu, ka tā arī ir ka valsts ir bankrotējusi?!! Cik absurda ir doma, ka nav cita risinājuma veselai tautai un valstij, kā vienpersoniski stresā aizņemties summas adekvātas nācijas kopproduktam. Sanāca, ka bija jāizpērk valsts no kaut kāda baņķiera ar tauriņu! Vai varat šito stulbumu iedomāties? Visi tikai iepleta acis un nespēja neko iebilst, jo nesaprata ko tas trakais internacionāli taisās atrisināt. Kaut kādi glābēji jāuzņem, pašsaprotama lieta esot. Tagad skaidrs, stutējām Kānus, Rumpejus un Lagardes. Tas bija veiksmes stāsta ievads jaunajam Dombrovskim vēlāk, bet Saeimā tolaik vēl gāja dzeja par melniem kraukļie
Jānis Cielēns
Domāju, ka man tomēr jāparunā par lauku faktiem. Bojāra savāktā blice ir kaitīga Latvijas nākotnei ar savām idejām , kuras ir postošas Latvijai. Kas notiek patreiz manā Amatas novadā. Ar Čira ( Zvirbuļa ) iniciatīvu top Amatciems( ap 80 mājas uzceltas), sk. GOOLE, Amatciems kur apmeties ir pat NOBELA PRĒMIJAS LAUREĀTS, STRAUTMAŅU ĢIMENE , KURA STRĀDĀ AAE OPTIKAS JOMĀ , UN DAUDZI CITI.( PIRMS PENSIJAS PATS TUR STRĀDĀJU.) AMATAS PAGASTĀ SAGLABĀJĀM LAUKU VIENSĒTAS , KURAS VISASJOPROJĀM IR APDZĪVOTAS jo pārdevām par smiekla naudu privātiem vietējiem, kuras nepirka- māksliniekiem..( TAJĀ LAIKĀ KRZEMĒ UN Zemgalē nojauca un pārcēlās uz ciematiem). Piem , nesen režisors RIJNIEKS no Liepājas iegādājās māju un saveda kārtībā......Attīstās pamazām pavisu Latviju, bet jūs Rīgas mietpilsoņi neko vairs aiz laimes nespējat redzēt tālāk par savu DEGUNU, par kuru pienāktos vienreiz...... Bojār, tavs kliķes raidījums ar vienu vēzienu atvairīja cilvēkus no ārpuspilsētas dzīves!!! Vai saprati,
jāzeps kuzmans
Pareizi Mērsraga pārstāvis teica par ticēšanu baņķieriem- pie pirmās izdevības savāks savu virtuālo naudiņu un aiztīsies.Stulbais sprungulis apgalvoja,ka visi citi uztur ar dotācijām laukus-tāpēc ,acīmredzot,tos var likvidēt...Nepateica tikai-vai jālikvidē arī laucinieki...
Nils Graustiņš
Protams, ka mūsu valstī daudzas lietas nav kārtībā. Nauda plūst caurās akās daudzuviet.
Iedomājieties šo lauku ainu. Ciematā, kurā nav neviena veikala, pasta mašīna izvadā pensijas. Viņai pa pēdām dodas autoveikals, kurš (nupat) izvadāto naudu atprečo, tirgodams preces. Divas mašīnas, divi šoferi, vairāki cilvēki ir nodarbināti lai paveiktu to, ko var izdarīt viens. Šādu piemēru ir daudz.
Protams, mana nostāja ir nepopulāra un es allažiņ izpelnos vairākuma nopēlumu. Kā nu ne.
Nils Graustiņš
Pateikt ka naudas ir tik cik ir un visiem tās nepietiks ir nepiedodama rīcība un tautas nodevība. Latvietis turpina gaidīt Laimes Lāci prezidenta, uzņēmēja vai jebkādā citā veidolā. Man ir žēl, cienījamie tautieši, ka mēs nespējam skatīties faktiem acīs. Tāpat, vēlos piebilst, ka mums kā brīvai nācijai ir tiesības dzīvot tā, kā mēs vēlamies. Ja mēs vēlamies dzīvot kā līdz šim - lūdzu, visu cieņu - dzīvojam un nečīkstam!
Jānis Cielēns
Mēs ar mazbērniem, kuri beigs arodskolas un kuriem bija doma par darbu Latvijā , savā dzimtajā pusē, vakar apstulbām no Bojāra , Godmaņa, Rungaiņa un co kliķes plāniem sagrūst visus pāc HRUŠČOVA idejas lielās pilsētās( Hruščovs sapņoja par ciematiem).Komūnisma skola pamatiģi šitos( nezinu kā nosaukt), izskolojusi līdz kaulam. S.....i nav dzirdējuši Klintones uzstāšanos Rīgā LU , kurā viņa skaidri pastāstīja, ka pasaulē ir tendence attīstītuies uz prifēriju, izmantojot modernās sakaru tehnoloģijas. Godmanim , Rungainim ar Co ir vieta uz NĀRĀM AR RESTOTIEM LOGIEM! Mani mazbērni pēc vakardienas saprata , ka jāauj kājas uz ārzemēm ( Vāciju) , jo šie N .....i saplānojuši pilnīgu bezpersspektīvitāti Latvijā! Bojār, bezkauņa! vai saproti kādu mēr;ķi tava organizētā kampaņa lika saprast jaunatnei, kur jāvirzās. Prom no Latvijas! Rungaini var saprast, tas darbojās banku interesēs, lai Eiropas fondu nauda paliek Rīgā un Rīgas bankas tās aprīs! MASONISMS SKAIDRI IZPAUŽAS.
edgarsabo
Vai Rungaiņa kungam ir plāns, kā tos mērkaķus, kuri jau norāpušies no priedēm un sākuši (pat) civilizēties, uzdzīt atpakaļ kokos un nodrošināt to lai vairs kokus nepamestu?
taisniiba
Latvijai ir steidzami vajadzīgs PREZIDENTS!!! Vai nu būs ziepes ar šiem "gudrajiem". :)
Guntars Mucenieks
Protams, kas Jums dod tādas tiesības taisīt kaut kādas reformas, bez parasto cilvēku piekrišanas, cilvēkus laukos uzskatīt pa nevajadzīgiem.Zalāna kungs jau taisija reformu,sačakarēja visu.
Vajaga atīstīt laukos uzņēmēj darbību, nevis tikai visu pilsētai.
Nils Graustiņš
Nu neviens nav devis tiesības! Mums ir portāls manabalss.lv un vēl citas sabiedriskās domas apkopošanas platformas. Mēs esam gatavi izstrādāt savu modeli, to izdiskutēt un celt priekšā tautas kalpiem realizēšanai. Pie darba! Sākam.
Jānis Labrencis
Kāmēr mums būs PVN, tikmēr ražošana vispār neattīstīsies. Šāds nodoklis var būt tikai valstīs ar augsti attīstītu ražošanu, lai uz tās tālākas attīstības rēķina gūtu lielākus nodokļu ieņēmumus. Latvijai piemērojamākais ir ASV nodokļa modelis. Diferencēts UIN un diferencēts patēriņa nodoklis. ASV tas ir katrā štatā savādāks. Lielākais ir Kalifornijas št. tikai 8,25% , bet pārējos vēl mazāk. 5 štatos nav vispār, tai skaitā Aļaskas št. Mums UIN un patēriņa nodokli jāsamazina virzienā tālāk no centrāliem rajoniem. Lasiet manā blogā www.janis-labrencis.mozello.lv

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!