Saistībā ar Tibetas budistu garīgā līdera Dalailamas viesošanos Latvijā, otrdien, 10. septembrī, pulksten 21.45, LTV1 dāvās ekskluzīvu iespēju ielūkoties unikālos materiālos godalgotajā dokumentālajā filmā „Tibeta: sniega lauvas kliedziens” (Tibet: Cry of the Snow Lion, ASV, 2012). Filma sniedz līdz šim pilnīgāko un daudzveidīgāko skatījumu uz ilgus gadus svešinieku acīm slēpto Tibetu.

No 8. līdz 11. septembrim, kad Tibetas budistu garīgais līderis viesosies Latvijā, sniedzot publisku lekciju, Latvijas Televīzija šo notikumu uzsvērs ar dokumentālās filmas „Tibeta: sniega lauvas kliedziens” televīzijas pirmizrādi, kā arī sižetu par Tibetu ārpolitikas raidījumā „Pasaules telpa” 10. septembrī, pulksten 21.15.

„Dalailamas vizīte Latvijā ir īpašs notikums, kam pievērsta plaša mediju uzmanība. Latvijas Televīzijas (LTV) kā sabiedriskā medija uzdevums ir atspoguļot būtiskāko un interesantāko, kas aktuāls sabiedrībā,” komentē LTV valdes loceklis, Programmu attīstības vadītājs Sergejs Ņesterovs.

Dokumentālā filma „Tibeta: sniega lauvas kliedziens” veidota, izmantojot unikālus materiālus no deviņiem ceļojumiem uz Tibetu, Indiju un Nepālu. No īpašiem rituāliem nomaļos klosteros līdz kareivju zirgu skriešanās sacensībām, no graustu rajoniem svētajā Lhasas pilsētā līdz majestātiskajām Himalaju virsotnēm, no krāšņā kultūras mantojuma līdz nesenās vēstures tumšo noslēpumu atmaskošanai – dokumentālā filma piedāvā neredzēti krāšņu un tēlainu skatījumu uz noslēpumaino vietu, kur cilvēki, spītējot okupācijai, uzskata, ka brīvība ir iespējama - gan katra personiskā, gan arī valstisk brīvība.

Filmas treileris pieejams šeit: https://www.youtube.com/watch?v=AIRHJJf5RZM

Valsts sabiedrība ar ierobežotu atbildību „Latvijas Televīzija” ir moderns medijs, kas atspoguļo sabiedrības intereses televīzijas kanālos LTV1 un LTV7 (internetā – www.ltv.lv un www.lsm.lv). VSIA LTV skatītājiem Latvijā un ārpus tās robežām piedāvā operatīvu, objektīvu informāciju par sabiedriskajiem procesiem Latvijā, Baltijā un pasaulē. Sabiedriskās raidorganizācijas darbību uzrauga Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP). Pašreiz uzņēmums nodrošina vairāk nekā 450 darbavietas.

Latvijas Televīzija ir pirmā televīzija Baltijā. LTV (tolaik - Rīgas televīzijas studijas) pirmā pārraide notika 1954. gada 6. novembrī.