• Piektdiena, 2021. gada 30. jūlijs
  • Vārda diena: Valters, Renārs, Regnārs
  • Rīgā skaidrs, +19 °C, D/DR vējš, 3m/s
LSM Bērnistaba

TV PIRMIZRĀDE! Raimonds Pauls «Vasaras noskaņās». Koncerts

Populārās mūzikas koncerti

Raimonda Paula jaunajā programmā «Vasaras noskaņās» pirmatskaņojumu piedzīvos deviņas Maestro komponētās dziesmas ar dzejnieka Jāņa Petera vārdiem. Koncertā Latvijas Radio 1. studijā tās izpildīs pats Maestro un aktieru ansamblis «Drama»: Dita Lūriņa, Karīna Tatarinova, Mārtiņš Egliens un Mārcis Maņjakovs. Uzstāsies arī Žoržs Siksna, kurš izpildīs jau zināmas un iemīļotas Maestro dziesmas.

Maestro jaunradīto dziesmu sarakstā ir «Līgo motīvs», «Jāņu nakts pasaka Rīgā», «Kalējs kala», «Polinēzija», «No A līdz Z», «Dziesma par popularitāti», «Lai cerība kā zvaigzne», «Skan klusa nakts», «Es neatceros».

Komponists Raimonds Pauls saka: «Jaunā programma «Vasaras noskaņās» tapa šī gada pirmajos mēnešos. Uzaicināju savu draugu Jāni Peteru rakstīt dzeju par vasaras saulgriežiem, par mūsu svētku svinēšanu. Viņam tapa lieliski dzejoļi, kas, cita starpā, ir arī pilni humora un ironijas, man atlika tikai radīt atbilstošu mūziku.» Ar sev raksturīgo humoru Maestro piebilst: «Dziesmas pirmatskaņos aktieru ansamblis «Drama», kas ir mani seni draugi no jaunības! Tās ir dziesmas, ko klausīties Jāņu vakarā, bet kā tās ar laiku iemīļos cilvēki, pašreiz grūti teikt – klausieties koncertu!»    

Jāņu vakara koncertā aktieri gan dziedās, gan runās Jāņa Petera dzeju, kas īpaši kuplina svētku laiku. Tajā izskanēs arī dzejas veltījums komponistam Marģerim Zariņam, kurā izmantoti seni vietvārdi, ko ikdienā vairs nelietojam. Koncerta noslēgumā būs dzirdamas arī klausītāju iemīļotas Paula dziesmas, kurām līgotāji varēs dziedāt līdzi.

«Maestro un Jānim Peteram ir piedzimis brīnišķīgs Jāņu cikls, pilns noskaņu. Tajā ir gan lustīgas un ēverģēlīgas notis, gan skaista mūzika ar nopietnu un dziļu jēgu,» saka aktrise Dita Lūriņa. «Jaunradītās dziesmas mēģina atmodināt patiesu svētku svinēšanu, kas ierakstīta mūsu ādā un asinīs un ir kas vairāk par parastu ugunskura aizdegšanu. Tās aicina steigt dziedāt, līgot, priecāties tā, lai dzīvošana ievibrē un līgo ir patiesi dzīvs.»

Raimonda Paula «Vasaras noskaņās» pavadīs Viktors Ritovs (sintezators), Rihards Goba (ģitāra), Edvīns Ozols (bass), Māris Briežkalns (bungas), Laura Rozenberga (trombons), Oskars Ozoliņš (trompete), Kristaps Lubovs (saksofons).

Televīzijas ieraksta režisore – Aiga Gramste, vadošais operators – Aldis Šēnbergs, māksliniece – Kristīne Lasmane, gaismu mākslinieks – Gatis Līcis. Projekts veidots Radioteātra ietvaros, sadarbojoties ar Latvijas Televīziju.

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Rīgas svētku lielkoncerts «Rīgas sirds»

Populārās mūzikas koncerti

Raimonds Pauls « Vasaras noskaņās». Koncerts

Populārās mūzikas koncerti

Dārza svētku koncerts #ģimeneslokā

Populārās mūzikas koncerti