Mirtas tantei jau pāri astoņdesmit. Vīrs miris, dēli krituši karā. Dzīvo viena, apdarot darbus, cik spēka pietiek. Vienīgie, kas palīdz un uztur kontaktus, ir kaimiņi — kolhoza traktorists Jāzeps Gilučs un viņa kuplā ģimene vienmēr ir līdzās. Un tad vienā dienā viss mainās. 

Mirtas tantes rokās nejauši nokļūst loterijas biļete, kura izrādās laimīga, un tagad Mirtas tantes šķūnītī stāv tiem laikiem lepns auto — VAZ-2101, kura dokumentos ierakstīts: «cveta beloj noči», ko Mirtas tante latviski tulko kā “Jāņu nakts krāsu”. Uzzinājuši par Mirtas tantes laimestu, ciemos sarodas radi un radu radi — visi priecīgi satikt tanti, visi gatavi palīdzēt, vēlēdamies būt ierakstīti testamentā kā mantinieki. 

Tad sākas pietiekami ironisks stāsts par alkatību, divkosību, viltību, iemīlēšanos un visādiem ķīviņiem. Mirtas tante vairākkārtīgi pārraksta testamentu — kurš nu kurā brīdī liekas visvairāk pelnījis lielo mantojumu.

“Limuzīns Jāņu nakts krāsā” ir viena no Jāņa Streiča asprātīgākajām spēlfilmām, ļaujot aktieriem izpausties neparastos ampluā ar komiskiem raksturiem. Unikāls ir arī filmas pēdējais kadrs, pašam režisoram iejūtoties Mirtas tantes vīra lomā, vēl jauniem esot. Protams, jāpiemin arī lomas izvēle, par Mirtas tantes atveidotāju izvēloties leģendāro latviešu aktrisi Lilitu Bērziņu, kurai šī bija priekšpēdējā loma. Filmas atjaunotā versija izveidota 2008. gadā, uzlabojot tehniskās nepilnības, kas radušās filmas uzglabāšanas laikā – atjaunojot filmas audio noformējumu jeb “skaņas celiņu” un uzlabojot krāsu gammu saskaņā ar autoru ieceri.

Latvija, 1981.

Režisors: Jānis Streičs.

Lomās: Lilita Bērziņa, Uldis Dumpis, Olga Dreģe, Gundars Āboliņš, Baiba Indriksone, Diāna Zande, Boļeslavs Ružs, Līga Liepiņa, Romualds Ancāns, Anna Putniņa, Tālivaldis Āboliņš, Ēvalds Valters, Vera Singajevska u.c.

7+